Кабмін звільнив очільника Українського інституту національної пам’яті

Кабмін звільнив очільника Українського інституту національної пам’яті
201879 ПЕРЕГЛЯДІВ

18 вересня Кабінет Міністрів відправив у відставку Голову УІНП. Володимир В’ятрович перебував на цій посаді з березня 2014 року. Про це сам В`ятрович повідомив у своєму зверненні на сторінці у соцмережі Фейсбук.

"Робота стала щоденним продовженням Майдану задля втілення його цінностей. Можу сказати, що більшість амбітних цілей, які ставив перед собою, досягнув", - наголосив він у відеозверненні.

Ексчиновник перелічив і свої досягнення: звільнення країни від тоталітарної символіки, відкриття архівів КДБ, визнання борцями за незалежність учасників ОУН-УПА, початок реабілітації жертв репресій, популяризація української історії.

В’ятрович також підкреслив, що голова уряду Олексій Гончарук запевнив його, що УІНП "збереже статус органу влади та інструменту політики національної пам'яті, будуть продовжені формат та напрямки роботи". Кого призначать йому на зміну - поки не повідомляється.

Володимир В'ятрович у 2008-2010 роках очолював Архів СБУ та розсекречував колишні архіви КҐБ. У 2010-2011 роках працював в Українському науковому інституті Гарвардського університету. Автор та співавтор чотирнадцяти книг з історії визвольного руху та Другої світової війни. Викладав в Українському католицькому університеті та Києво-Могилянській академії, очолював вчену раду Центру досліджень визвольного руху, член наглядової ради Національного музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького". У 2015 році Український інститут національної пам'яті спільно із партнерами розробив 4 законопроекти, які увійшли в історію як Декомунізаційне законодавство.

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео