На Дніпропетровщині СБУ викрила махінації на тендерних закупівлях

На Дніпропетровщині СБУ викрила махінації на тендерних закупівлях
260132 ПЕРЕГЛЯДІВ

Посадовці структурного підрозділу Укрзалізниці вкрали мільйони бюджетних коштів при закупівлі запасних частин для рухомого складу. Про це йдеться у повідомленні Служби Безпеки України.

За версією слідства, у 2018 році одне з підприємств, що у структурі АТ «Укрзалізниця» провело тендер на закупівлю 28 комплектів акумуляторних батарей для тепловозів. Серед переможців обрали дві компанії, які поставили обладнання на майже 10 мільйонів гривень.

Як виявилось, таку продукцію в Україну імпортує лише один офіційний представник закордонного виробника.

Фірми-посередники саме там і придбали товар. Змовившись з працівниками Укрзалізниці вони зумисно і безпідставно завищили вартість акумуляторних батарей для тепловозів. А бюджетні кошти, які отримали, вивели у тінь через фірми-прокладки.

Більше того, надана продукція вже мала скарги на якість від інших покупців. Тому її використання могло призвести до виникнення надзвичайних подій та аварійних ситуацій.

Своїми діями зловмисники завдали державі збитків на понад 2 мільйони гривень.

Наразі керівнику відділу закупівель держпідприємства оголошено про підозру за статтею Кримінального Кодексу України про розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Правоохоронці перевіряють інформацію щодо причетності до злочину інших посадових осіб.

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео