Понад 8 мільйонів пенсіонерів отримають у травні підвищені пенсії

Понад 8 мільйонів пенсіонерів отримають у травні підвищені пенсії
90275 ПЕРЕГЛЯДІВ

Розмір виплат зросте у середньому на 260 гривень. Таку інформацію оприлюднила пресслужба Міністерства соціальної політики.

Автоматична індексація пенсій, що проходить в Україні з минулого року, враховує зростання інфляції та збільшення середньої зарплати за минулий рік. Сама ж сума підвищення розраховується за формулою: 50% показника інфляції у 2019 році + 50% зростання середньої зарплати за минулий рік. У 2019 р інфляція склала 4,1 %, а показник зростання заробітної плати — 17,85 %. Таким чином, показник збільшення пенсій у 2020 році становить 11 % ((4,1 %+17,85 %) /2).

У травні 2020 року 8,4 млн пенсіонерам на 11% будуть проіндексовані пенсії — під час перерахунку на 11% буде підвищено той показник середньої заробітної плати, який враховувався при виході людини на пенсію.

За словами очільниці Мінсоцполітики Марини Лазебної, розмір пенсії зросте у середньому на 260 гривень. Тим, у кого сума підвищення «не дотягне» до 100 гривень, Кабмін встановив доплату до цієї суми, яку будуть враховувати при подальших перерахунках пенсії.

У разі, якщо після надбавок та індексації сума пенсії становить менше 2100 грн, такі громадяни отримають доплату до встановленої суми.

Підвищення пенсій з 1 травня мають отримати пенсіонери за віком, за інвалідністю, за вислугою років (медпрацівники та вчителі зі стажем не менше 30 років) та ті, хто отримує пенсію з причин втрати годувальника. Індексація не стосується тих, хто тільки почав отримувати пенсію у 2019 та 2020 роках, пенсіонерів з максимальними пенсіями, держслужбовців, працюючих пенсіонерів та тих, хто отримує соціальні та спеціальні пенсії (колишні судді та прокурори).

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео