В Україні за останні роки спостерігається збільшення кількості злочинів, пов'язаних із наркотиками

В Україні  за останні роки спостерігається збільшення кількості злочинів, пов'язаних із наркотиками
335631 ПЕРЕГЛЯДІВ
За даними звіту Ради Європи у 2019 році Україна увійшла до числа країн з найбільшою кількістю ув'язнених на 100 тисяч населення - 125,7 (у середньому по Європі цей показник складає 106 осіб).
За експертними підрахунками в Україні щорічно за усі злочини, пов’язані з наркотиками, на лаві підсудних опиняється більш як 10 тисяч наркоспоживачів, які отримують реальний термін ув’язнення. І більшість з них - не фігуранти справ, які займалися розповсюдженням наркотиків, а хворі люди.
 
Як наслідок - збільшення тюремного населення та відповідних ризиків для здоров’я та безпеки як наркозалежних, так і соціуму, в який вони повертаються після ув’язнення. Тому не дивно, що у цивілізованому світі ізоляція від суспільства людей із залежністю є крайнім заходом. Натомість застосовується ліберальна політика боротьби з наркоманією.
 
В Україні ж за останні роки спостерігається зменшення кількості зареєстрованих кримінальних правопорушень, у той же час збільшується питома вага злочинів, пов'язаних із наркотиками.
Нагадаємо, що громадська організація «Пенітенціарна ініціатива» має на меті підвищити рівень залучення державних органів, органів системи виконання покарань, правосуддя та інститутів громадянського суспільства у напрямі впровадження сенситивного підходу по відношенню до споживачів наркотиків.
 
Проект «Забезпечення розумного балансу між наркополітикою та громадським здоров’ям в Україні» реалізовується за підтримки Міжнародний фонд "Відродження".

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео