Смертельний атракціон у Києві: на березі Дніпра зводять «тарзанку», прокуратура оскаржує інвестдоговір

Смертельний атракціон у Києві: на березі Дніпра зводять «тарзанку», прокуратура оскаржує інвестдоговір
75621 ПЕРЕГЛЯДІВ

Смертельний атракціон, дозволений київською владою? Від арки Дружби народів до Труханового острова протягують повітряну трасу завдовжки 600 м. Об’єкт не був погоджений належним чином, а громада й прокуратура оскаржують будівництво на паркових схилах.

600-метрову «тарзанку», в народі відому як «смертельний атракціон», зводять прямо на Дніпровських схилах. Конкурс на встановлення споруди виграла фірма «Активна країна».

«Наразі нас обрано офіційним переможцем інвестиційного конкурсу, який проводила КМДА. Ділянка була запропонована на розгляд, власне, містом, не ми її вибирали. Нині як інвестори, які мають певні зобов’язання інвестиційні за цією угодою, ми проводимо облаштування атракціону», – коментує директор компанії Денис Курта.

Denys Kurta

Директор фірми "Активна країна" Денис Курта Фото: СтопКор

При цьому кияни б’ють на сполох: небезпечна розвага може призвести до травм чи навіть летальних випадків. Адже частину конструкції розміщують у зсувонебезпечній зоні. Відтак громада вимагає демонтажу об’єкту.

Так званий «смертельний атракціон» мали б погодити у спеціалізованому управлінні протизсувних підземних робіт.

Однак, як повідомив директор СУППР Анатолій Бойко, фахівці відомства не давали на це згоди.

Директор фірми «Активна країна» відсутність дозволу коментувати відмовляється й стверджує, що цю ділянку підряднику запропонувало місто. До того ж, представники компанії не підтвердили, що мають достатній досвід реалізації подібних об’єктів.

«Це не єдиний проєкт на території України, який передбачає монтаж аналогічних конструкцій, який передбачає спуск людини з конструкції зіплайн з однієї точки А в точку Б. Аналогічні проєкти були реалізовані навіть за межами України – в містах Естонії, в містах Грузії», – переконує адвокат компанії «Активна країна» Ольга Тарасун.

Наразі прокуратура Києва оскаржує інвестиційний договір у Господарському суді столиці.

Як поінформувала прессекретар прокуратури м. Києва Надія Максимець, правоохоронці встановили, що переможець конкурсу не відповідає жодній із вимог конкурсу: не має ані потужностей, ані досвіду реалізації таких проєктів.

Крім того, «Активна країна» не отримувала дозволи на проведення робіт із підвищеною небезпекою, а такі атракціони якраз пов'язані з ризиком для життя та здоров’я людей.

Проте все це не завадило фірмі вже звести частину каркасу.

Аби перевірити законність та безпеку атракціону, на місце за ініціативою ГО «Нова столиця» запросили комісію, до складу якої увійшли місцеві депутати, експерти, представники громади.

Atrakcion

Громадські активісти ініціювали перевірку об'єкта Фото: СтопКор

«На час розгляду цього питання нашою комісією, я вважаю, необхідно припинити дію картки порушення міського благоустрою, щоб не велося будівництво. Вважаю, що за тиждень-три у нас вже буде повна інформація, чи є проблематика», – зауважив депутат Київради Владислав Трубіцин.

А фахівці СУППР підтвердили: об’єкт – ризикований. Адже ділянка – зсувонебезпечна, а експерти досі не побачили ані розрахунків, ані зміцнення фундаментів чи підсилення схилу.

Тим часом таку саму конструкцію вже монтують на протилежному березі Дніпра.

stopcor.org


Редакція не несе відповідальності за зміст опублікованих повідомлень інформаційних агентств та реклами і може публікувати статті, не поділяючи точку зору автора.

По всіх питаннях щодо опублікованого матеріалу звертайтесь на електронну пошту: [email protected]

Автор: Vse.Media

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео