На фронт відправляють чоловіків, які фізично не здатні виконувати завдання в бойових підрозділах.
Військово-лікарські комісії неякісно виконують свою роботу / колаж УНІАН, фото УНІАН, скріншот
Військово-лікарські комісії нехтують станом здоров’я військовозобов’язаних у гонитві за кількістю мобілізованих. Про це в ефірі “Київ24” заявив лікар-хірург, начальник медичного пункту ПКШР бригади “Гарт” Андрій “Кельт”.
“Що змінилося у військовій медицині з 2022 року? Я з власного досвіду можу сказати, що змінився стан здоров’я новоприбулого поповнення. На мою думку, військово-лікарські комісії під час мобілізації мають якісно виконувати свою роботу. У гонитві за кількістю мобілізованих ВЛК нехтують станом здоров’я військовозобов’язаних”, – зазначає “Кельт”.
За його словами, не буває так, що новоприбулий, наприклад, 1970 року народження, який усе своє життя працював, умовно, у полі, був повністю здоровий. Водночас саме такий “діагноз” випиває з рішення відповідної військово-лікарської комісії. На практиці, як зазначив “Кельт”, такий військовослужбовець потрапляє до бойового підрозділу, тиждень виконує свої посадові обов’язки. Він це робить у складних погодних умовах, він фізично навантажений, носить на собі бойову екіпіровку.
Відео дня
“Далі боєць починає скаржитися на стан здоров’я”, – каже начальник медпункту.
Потім медична служба починає обстежувати військовослужбовця, лікувати, що іноді триває місяцями, а закінчується переглядом рішення ВЛК. Як пояснив “Кельт”, виявляється, що людина, у кращому разі придатна до служби в тилових підрозділах, у гіршому – взагалі не придатна. “Питання: “Чому цей військовий одразу не прийшов на службу з відповідним рішенням ВЛК? Для чого ми перевантажуємо і без того перевантажену медичну систему?”, – наголошує медик.
Він пояснив, що чоловіки відповідного віку прибувають на фронт із “букетом” хронічних захворювань, який заробили за все своє життя. І від того, що під час мобілізації їм поставили штамп “придатний”, вони не стають здоровішими. Вони потрапляють у суворі погодні умови, під фізичне навантаження і просто фізично не витримують службу в бойових підрозділах.
“Тому, на мою думку, військово-лікарським комісіям треба більш якісно ставитися до своєї роботи”, – зазначає “Кельт”.
Що ще відомо про ВЛК
Як повідомляв УНІАН, після поранення військовий продовжує отримувати грошове забезпечення та додаткову винагороду під час лікування. Засновниця ГО “Адвокати для військовослужбовців” Євгенія Рябека розповіла, що умови для цього – поранення сталося під час участі в бойових діях і є відповідна довідка про це – Додаток 5 до Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ.
Лікування триває мінімум один тиждень і максимум – чотири місяці, але є нюанси. У деяких випадках законодавство передбачає триваліші терміни лікування. Їх подовжують за рішенням або довідкою медичного закладу, або ВВК.