Часто те, що люди роблять з добрими намірами, може ненавмисно виглядати як неповага.
Приємні вчинки, які демонструють брак поваги / фото Рixabay
Те, що одна людина вважає добрим жестом, інша може сприйняти як зневагу, залежно від контексту та особистих цінностей. Варто розглянути 10 “приємних” вчинків, які можуть ненавмисно демонструвати брак поваги. Це допоможе краще усвідомити, як наші дії можуть впливати на інших, пише Hack Spirit.
Автор виділяють 10 вчинків, які демонструвати брак поваги:
Наполягання на оплаті рахунку
Ми думаємо, що проявляємо щедрість, наполягаючи на оплаті рахунку в ресторані чи кав’ярні. Цей вчинок, хоч і з добрими намірами, може бути сприйнятий як владність. Це може означати, що ви не вірите, що інша людина здатна подбати про власні витрати. Це нормально – запропонувати заплатити один раз. Але якщо інша людина наполягає на тому, щоб розділити рахунок або оплатити свою частину, поважайте її рішення.
Відео дня
Непрохані поради
Давати непрохані поради, навіть з найкращими намірами, часто може здаватися владним і неповажним. Виклики людини – це її власні проблеми, з якими вона повинна справлятися і вчитися. Якщо вона не просить вас про допомогу, зазвичай краще просто запропонувати вислухати і підтримати.
Говорити: “Ти виглядаєш втомленим”
Сказати комусь, що він виглядає втомленим, може здатися простим спостереженням або вираженням занепокоєння. Але насправді це часто сприймається не дуже добре. Це твердження може означати, що людина виглядає виснаженою або непривабливою.
Надмірне вибачення
Ми часто говоримо “вибачте”, коли хочемо висловити співчуття або ввічливість. Однак перестаратися з цим може бути неповагою. Коли ви вибачаєтеся занадто часто, це може підірвати ваш авторитет і змусити інших почуватися незручно.
Перебивати інших
Хоча деякі люди можуть робити це через хвилювання або бажання зробити свій внесок у розмову, це може виглядати як неповага. Переривання співрозмовника може означати, що ви вважаєте, що ваші думки чи ідеї важливіші за їхні. Це може змусити іншу людину відчути себе непочутою і недооціненою.
Неповага до особистого простору
Особистий простір – важливий аспект людської взаємодії. Це невидима бульбашка, яка забезпечує відчуття безпеки та комфорту. Коли хтось вторгається в цей простір без дозволу, це може виглядати як порушення особистих кордонів.
Робити припущення про інших
Ми всі схильні робити припущення про людей на основі поверхневих характеристик. Це може бути стиль одягу, акцент чи машина, якою вони їздять. Люди складні та багатошарові. Якщо робити припущення про них на основі поверхневих спостережень, ми спрощуємо їхню ідентичність та досвід.
Завжди говорити “так”
Бути поступливим може здатися ввічливим. Але завжди казати “так” насправді може бути формою неповаги. Це означає, що ви не є щирим і погоджуєтесь лише для того, щоб уникнути конфлікту. Люди цінують чесність і справжність. Якщо ваше “так” не є щирим, це може бути розцінено як неповага до часу та зусиль іншої людини.
Робити компліменти у відповідь
Ми всі чули: “Ти дуже розумна для свого віку” або “Ти чудово виглядаєш, ти схудла?”. Хоча зовні це може звучати як компліменти, насправді вони містять приховану образу чи критику. Це нешанобливо, бо підриває репутацію людини, якій ви нібито робите комплімент.
Невміння слухати
Одна з найбільш неповажних речей, які ми можемо зробити. Це дає чіткий сигнал, що ми не цінуємо те, що говорить інша людина. Активне слухання передбачає не просто чути слова, але й розуміти та поглинати повідомлення, яке передається. Йдеться про те, щоб показати справжню зацікавленість і повагу до думок і почуттів іншої людини.
Цікавинки
Довге і здорове життя – мрія кожної людини, і в цьому може допомогти те, що ви їсте. Деякі звички харчування, які спостерігаються у довгожителів, включають об’ємний сніданок, вживання переважно рослинної їжі, відмову від дієт для зниження ваги, помірне вживання алкоголю і солодощів. Експерт з довголіття Бен Мейерс, доктор медицини Бредлі Дж. Віллкокс і дієтолог Емі Девіс розповіли RealSimple, які 8 продуктів часто їдять довгожителі.
Хоча всі чули, що багатство не дорівнює щастю, останні дослідження в галузі психології та поведінкової економіки малюють більш тонку картину. Те, як ми витрачаємо гроші, може істотно вплинути на наше довгострокове щастя і благополуччя.