Повідомляється, що вчені використали передову багатоспектральну візуалізацію.
Прихованим текстом виявилися вірші із сури “Ан-Ніса” / фото Національного музею Заєда (ZNM)
На сторінці Блакитного Корану під хитромудрими візерунками виявили прихований текст, пише interestingengineering.com.
“Цей рукопис дев’ятого століття славиться своїми сторінками з овчини, пофарбованими в колір індиго, золотою куфічною каліграфією і срібними прикрасами”, – йдеться в публікації.
Зазначається, що прихованим текстом виявилися вірші із сури “Ан-Ніса”. А виявили їх дослідники Національного музею Зайєда (ZNM) в Абу-Дабі, використовуючи передову багатоспектральну візуалізацію.
Відео дня
Вказується, що вірші були приховані впродовж століть, і їхнє виявлення пропонує нові ідеї про створення ісламських рукописів і про мистецтво ранніх каліграфів.
“Аналіз показав, що хитромудрі золоті візерунки були не просто декоративними, а служили функціональній меті – приховати помилку каліграфа. Помилка, можливо, дубльований вірш, була замаскована, а не виправлена на новій сторінці. З огляду на високу вартість пофарбованої в індиго овчини, починати заново було б непрактично”, – пише видання.
Кураторка ZNM Нурул Іман Руслі підкреслила важливість технологій у розкритті цих прихованих шарів історії:
“Вважається, що існує лише одна копія Блакитного Корану, і близько 100 його відомих сторінок зачаровують вчених упродовж багатьох десятиліть… Передова технологія, використана для пролиття нового світла на цю сторінку рукопису, допомагає надати додаткові перспективи створення цієї рідкісної копії Корану”.
Читайте також:
За 10 років запаси прісної води на Землі значно скоротилися: чим це загрожує
NASA попереджає про можливий “катастрофічний збій” на МКС, але РФ ігнорує звернення
Астрономи зафіксували один із найпотужніших “звукових ударів” у Всесвіті: що це було
Помічник куратора ZNM Май Аль Мансурі пояснила ширший вплив цих результатів:
“Новаторське дослідження щодо Блакитного Корану проливає нове світло на походження та створення цього важливого рукопису. Воно підкреслює роль музею в культурному та академічному житті ОАЕ та за її межами”.
Як відомо, Блакитний Коран датується 800-900 рр. н. е.. Передбачається, що спочатку він складався з 600 сторінок, але сьогодні відомо, що збереглося лише близько 100 з них, розкиданих по приватних колекціях і музеях по всьому світу. Точне походження рукопису є предметом суперечок, і в якості можливих місць його створення пропонуються Північна Африка, Ірак або Андалусія.
Нагадаємо, раніше УНІАН писав, що археологи знайшли 1500-річну християнську базиліку, збудовану за римського імператора Юстиніана.