В Україні легко можна заробити на таких речах.
Скільки коштують колекційні машинки СРСР / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com
Кожен дорослий чоловік колись був хлопчиком і в дитинстві збирав марки, листівки та інші красиві, рідкісні предмети. Одним із таких захоплень за часів СРСР став і автомоделізм, і ті, хто свого часу зібрав колекцію машинок, можуть зараз непогано заробити. Скільки зараз коштують колекційні машинки СРСР – далі в матеріалі.
Раніше ми розповідали, де і за скільки можна продати книги СРСР.
Коли почали робити перші маленькі машинки СРСР
Цікаво, що радянські машинки здебільшого вироблялися не як іграшка для дитини, а як прототип реального транспортного засобу. Виробники таким чином могли показати в мініатюрі, який вигляд матиме авто після випуску.
Відео дня
Розміри таких машинок могли бути різними – від 1х144 до 1х4, але найвдалішим виявився формат 1х43. Найпоширенішими були залізні машинки СРСР, адже метал – це довговічний і надійний матеріал, проте іноді можна було зустріти моделі із пластику. Крім автомобілів тієї чи іншої серії, також випускали і спецтранспорт – машини пожежників, поліції чи швидкої допомоги.
Існує думка, що першу в СРСР мініатюру автомобіля було випущено 1969 року, але модель звичного всім формату 1:43 показали на прикладі “Москвича-412”, який було презентовано 1971 року. Усі моделі такого типу вирізняються неймовірною деталізацією і суцільнолитим корпусом, але також цікаво, що в них можуть бути рухомі частини – наприклад, у вищезгаданому “Москвичі” відкривається капот. На той момент машинка коштувала 3 рублі 50 копійок, а зараз її ціна цілком може досягати кількох десятків тисяч гривень. Звісно, підсумкова вартість моделі залежить від стану і тиражу.
За скільки можна продати колекційні машинки СРСР
На відомих торгових майданчиках і онлайн-аукціонах в Україні будь-яка людина, у якої є кілька колекційних моделей радянських авто, може спробувати заробити на цьому. Іноді поціновувачі готові купити колекційні машинки СРСР за великі гроші, тож, якщо ваш товар у хорошому стані, його можуть високо оцінити.
Наприклад, на одному з онлайн-аукціонів хлібовоз ЗІС радянського виробництва було продано за 50 000 гривень, а залізні машинки СРСР з педалями – та сама “Лайка” – виставлено за суму втричі більшу. Продавець хоче продати модель за 150 000 грн, до речі, лот досі активний.
На OLX радянські іграшки машинки продаються за меншу ціну, хоча, звісно, все знову ж таки залежить від моделі та стану.
Машинка ЛЕН 1717 СРСР / колаж УНІАН, скріншот ОЛХ
За модель ЛЕН 1717 власник хоче отримати 850 гривень. Це машинка, яка зроблена з жерсті, а в наборі до неї додається пульт управління. В оголошенні написано, що стан авто такий самий, як на фото, сам механізм працює, але потребує ревізії.
Популярна в СРСР “Чайка” в мініаютюрі також зустрілася нам на просторах торгового майданчика. Власник чесно вказав її стан – на автомобілі є потертості та подряпини. Однак варто пам’ятати, що такий автомобіль в СРСР використовували, в основному, для перевезення вищих державних чиновників, а значить, “Чайка” була показником статусу. Власник іграшкової моделі продає машинку за 1000 гривень.
Радянська “Чайка” / колаж УНІАН, скріншот ОЛХ
Там же, на OLX, інший автор виставив на продаж свою колекційну машинку. Волгу Газ 24 формату 1:43 почали виробляти на Саратовському заводі. Особливістю моделі стала саме деталізація – у машинки відчиняються двері, присутня імітація двигуна під капотом, а на багажнику встановлено запасне колесо. Корпус виконано з металу з пластиком. Продати таку модель можна за прикладом автора з ОЛХ – за 2000 гривень.
Волга Газ 24 формату 1:43 / колаж УНІАН, скріншот ОЛХ
Також можна зустріти й інші варіації цієї моделі – Волга Газ 24 в ідеальному стані, без пошкоджень, без подряпин, з оригінальною коробкою і клапаном, на якому вказана дата виробництва, принесе своєму власникові 19 600 гривень.
Волга Газ 24 в ідеальному стані / колаж УНІАН, скріншот ОЛХ
Ще одна цікава модель Волги Газ 24 А26 – це спецтранспорт міліції. Машинка жовтого кольору, модель 1:43 зроблена з хрому. Автор оголошення вказує, що навіть пластмаса в хорошому стані, всі частини авто – двері, капот і багажник – працюють справно. Якщо у вас теж є така машинка, сміливо можете просити за неї 2-3 тисячі гривень.
Волга Газ міліція / колаж УНІАН, скріншот ОЛХ
Наступний рідкісний лот – автомобіль Москвич 412 А2. За словами продавця, машинка в ідеальному стані, без подряпин і будь-яких ушкоджень, навіть із коробкою і датою виробництва. За такі колекційні машинки шанувальники радянського автопрому можуть віддати кілька тисяч гривень, автор просить оцінює модель у 3 100 грн.
Москвич 412 А2 / колаж УНІАН, скріншот ОЛХ
Рекорсменом у нашому списку стала машинка РАФ-2203, модель А-18 – за неї власник хоче отримати 21 600 гривень. Унікальність цього автомобіля в тому, що він створений за образом і подобою оригінальної машини, яку виробляли на Ризькій автобусній фабриці з 1975 року. У автора зберігся екземпляр в ідеальному стані – найімовірніше, тому ціна така висока.
РАФ-2203, модель А-18 / колаж УНІАН, скріншот ОЛХ
На тому ж ОЛХ можна зустріти і дешевші варіанти автомобільних мініатюр. Недорого вдасться продати поширені моделі радянських машинок, які не можна назвати рідкісними, зате вони в хорошому стані. Однак якщо ви щасливий володар воістину унікального авто – маєте право запросити високу ціну.