Руйнування Каховського водосховища нанесло колосальну шкоду екології України.
Війна завдає величезної шкоди екології / Колаж УНІАН, фото – УНІАН/Янош Немеш, 199 навчальний центр ДШВ ЗСУ
Повномасштабна війна нанесла більше 80 млрд євро збитків навколишньому середовищу України.
Про це під час спільного засідання уряду України та Європейської комісії заявила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук.
“За попередніми оцінками нараховано вже 82 мільярдів євро збитків”, – сказала вона.
Відео дня
Серед найбільш значущих наслідків війни для екології України – руйнування Каховського водосховища, а також отруєння річок. Найвідоміші приклади – це отруєння річок Сейм і Десна.
Окрім цього, великої шкоди екології наніс розлив мазуту в Чорному морі, а також пошкодження укриття над зруйнованим реактором Чорнобильської АЕС.
“Це тільки маленька частина того, що відбувається у нас кожен день. Ми кожного дня фіксуємо додаткові і додаткові збитки”, – додає Гринчук.
Міністерка захисту довкілля додала, що в Україні розробили нормативну базу, покликану фіксувати збитки та документувати їх.
“На сьогоднішній день зафіксовано понад семи с половиною тисяч таких кейсів, злочинів проти довкілля”, – каже Гринчук.
Читайте також:
Очищується від наслідків війни: з’явились фото неймовірного кольору води у Чорному морі
Наслідки війни: експерти попереджають про хімічне забруднення в Україні
Екологи розповіли, з ким “воює” загадкова споруда біля Кримського мосту
Наразі українські фахівці разом зі своїми міжнародними колегами активно працюють над питанням компенсації екологічних збитків в майбутньому.
Екологія України – важливі новини
Раніше УНІАН писав, що гідролокатори російських кораблів створюють потужні хвилі, які негативно впливають на здоров`я тварин. Так, на Одещині нерідко знаходять мертвими найрозумніших мешканців Чорного моря – дельфінів.
Експерти також заявляють про шкоду від хімічних речовин, які використовують у боєприпасах. Загрозу для людей несуть, зокрема, тротил, октаген, сірка та гексоген.
Спеціалісти додають, що шкідливі речовини потрапляють у підземні води, що призводить до забруднення колодязів, скважин та річок.