Безпілотники збільшують можливості українських захисників зі знищення цілей противника.
Україна активно працює над розвитком дронової галузі / фото 3-тя ОШБр
Останніми місяцями Україна активно працює над розвитком дронової галузі. Деякі розробки вже долітають на рекордні відстані.
Як розповів в ефірі “24 каналу” автор і керівник проєкту “ОЧІ”, радник командувача Сухопутних військ Олександр Дмітрієв “Тихоход”, безпілотники збільшують можливості українських захисників зі знищення цілей противника.
“На сьогодні ми все ж таки бачимо величезний відсоток ураження від FPV-дронів і скидів. Ми нарощуємо ці можливості. Я впевнений, що, як зараз БпЛА допомагають артилерії вражати цілі, так і поступово окремі розробки зможуть вражати літальні цілі. Тобто працюватимуть як ППО”, – зазначив Олександр Дмитрієв.
Відео дня
Зазначається, що до робіт над створенням дронів долучаються волонтери, різні компанії та партнери. І результати дають про себе знати. Приміром, нещодавно було зафіксовано випадок збиття російського розвідувального дрона ZALA Lancet українським FPV-дроном.
“Тихоход” підкреслив, що це була цілеспрямована робота, і вів її досвідчений екіпаж. Однак тільки розвідувальними дронами список знищених цілей противника не обмежився. Так, у серпні спецназ СБУ вразив російський Мі-28. Це було зроблено за допомогою FPV-дрона. І хоча зараз ці випадки поодинокі, у перспективі їх може бути більше.
“Ми розвиваємося. Можливо, навіть цього року ми побачимо, як працюють наші дрони по повітряних цілях ворога, які до нас долітають”, – констатував Дмитрієв.
Українська зброя: ви могли це пропустити
Українські військові оновлюють секретну зброю Другої світової війни за допомогою сучасних технологій для безпілотних бомб, пише Forbes. Видання розповіло про детонатор безпілотної бомби з лазерним датчиком для вимірювання відстані до цілі, який може привести в дію бомбу на будь-якій бажаній відстані від цілі.
Раніше у ЗСУ показали роботу нового дрона “Дракон”. Він не скидає гранати і не летить у ціль із вибухівкою, а розсипає над позиціями окупантів терміт – суміш алюмінію і палаючих гранул оксиду заліза.