Чому так, пане Президенте? «Короля» Галицької митниці Володимира Цабака переведуть в Одесу - для «Львівського офісу» він став занадто токсичним, а це може негативно вплинути на вже вистроєні схематози

Чому так, пане Президенте? «Короля» Галицької митниці Володимира Цабака переведуть в Одесу - для «Львівського офісу» він став занадто токсичним, а це може негативно вплинути на вже вистроєні схематози
160369 ПЕРЕГЛЯДІВ

Скільки буде 2+2?!!! – це питання напевне у багатьох викликає усмішку! Тоді інше питання: а скільки людей в Україні і за її межами знають про керівника Галицької митниці Володимира Цабака, точніше про його корупційну діяльність яка практично поставила на коліна очолювану ним державну структуру?! – напевне на обличчях зараз така ж усмішка як і у питанні «2+2». Тільки от всі знають, всі розуміють, але за цинічне свавілля яке він вчиняє – його ніхто не карає! І навіть більше – вже зовсім скоро його можуть перевести керувати Одеською митницею… Така собі рокіровка в стилі «АЛЯ - ХАЙ ЖИВЕ І ПРОЦВІТАЄ КОРУПЦІЯ».  

Про Володимира Цабака у ЗМІ є колосальна кількість журналістських розслідувань, які далеко не роблять йому честі… Хоча про яку честь можна говорити коли медіа прямим текстом вказують на його злочини і навіть іронічно називають «Князь Галицький» або «Король Галицької митниці», і це ще адекватні «імена його величності» Цабака. Ну правда, це повний «цирк» - всі все розуміють і знають, включаючи і нашу верхівку української влади – але поводяться наче осліпли. Його перебування на теперішній посаді і можливе очолення Одеської митниці – це, вибачте за вислів: «повна імпотенція» від його прямого керівництва, правоохоронців і навіть найвищої державної влади. Це… адекватними словами навіть важко висловитись…          

Нагадаємо, Володимира Цабака призначили керівником Галицької митниці у листопаді 2019 року, і це практично зразу викликало серію пікетів зі сторони громадських активістів. Варто зазначити, що протягом року пікетів де адресатом був Цабак було далеко не мало.

До речі, нещодавно, 18 вересня, ветерани російсько-української війни провели акцію протесту проти керівника об’єднаної Галицької митниці Володимира Цабака. АТОвці вимагали роз’яснення щодо безпідставного та незаконного звільнення їх побратимів з митних органів. Окрім цього учасники акції нарікали на корумпованість керівництва митниці та повну неповагу до рядових митників, які не приймають участі у їх корупційних схемах.

Можливе переведення Цабака в Одесу може свідчити про те, що для «Львівського офісу» він став занадто токсичним, а це може негативно вплинути на вже вистроєні схематози на Галицькій митниці. Але друге питання – чому ж тоді не звільнять?... В першу чергу за даними ЗМІ  у нього все схвачено на самому верху - Володимир Цабак у кулуарах неодноразово розповідав, що він усе «порішав» зі прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем, тому почувається недоторканим. Крім того, не звільняють тому, що зарекомендував він себе бравим «схемщиком», який навіть у найскладніших ситуаціях знаходить вихід.

От приміром, візьмемо до уваги ситуацію 9 вересня: у пункті пропуску «Краківець-Корчова» на Львівщині виявили приховані від митного контролю автомобільні запчастини. Їхню вартість оцінили приблизно у 200 тисяч доларів. По документах запчастини «їхали», як брухт алюмінію, отримувач ТОВ «Фелтонс». Затримання контрабанди відбулося внаслідок проведення заходів центральним апаратом Держмитслужби.

Здавалось би все супер – виявили контрабанду, і навіть Цабак відреагував -  першим «прозвітував» про затримання контрабанди…  але «забув» вказати, що протягом 2020 року таких самих вантажних машин, з тими самими документами на металобрухт, на ту ж фірму «Фелтонс» було пропущено на митну сторону України аж 46 разів. Цікаво чи не так?! - 46 разів пропускали «металолом», а тут раз, і – «запчастини», керівництво митниці не може не знати про такі оборудки». В свою чергу Митна адміністрація Польщі з цього приводу попередньо повідомила, що з Європейського союзу виїжджали в сторону України ліквідні товари, в тому числі автозапчастини. А тепер оцінимо збитки, і це не мало 46 фур по 200 тисяч -  9 млн 200 тисяч доларів. Хто за це відповість??? Візьмемо до уваги цирк Цабака про те що він нічого не знав – то хіба навіть за це, що при його керівництві державі завдано таких збитків – його не має бути звільнено???! – за всіма стандартами так, але як ми вже згадували - його просто по тихому переведуть в Одесу.

Чи приміром візьмемо іншу ситуацію з якою Цабак викрутився, щоб уникнути непотрібних перевірок. Мова йде про те, як 36-річний працівник Галицької митниці Дмитро Семеряк перебуваючи за кермом автомобіля Range Rover у стані наркотичного сп’яніння, збив у центрі Львова велопатрульного. Тут же знову Цабак миттєво відреагував і відхрестився від свого підлеглого, адже після розголосу у ЗМІ Галицька митниця оприлюднила заяву, у якій повідомила, що Дмитро Семеряк не є її працівником. "Він залишився в старій структурі ДФС, є наказ на його звільнення ще з квітня цього року, проте він переховується на лікарняному", – йдеться у дописі Галицької митниці на Facebook. Хіба це ж не смішно – «від квітня працівник ховається на лікарняних»… ну що ж не придумаєш аби прикрити «м’яке місце»…

Скріншот: сайт zaxid.net

Та якщо взяти до уваги те, що й самого Цабака неодноразово ловили за кермом у стані сп’яніння – то все стає зрозуміло чому його підлеглі вчиняють подібне. Цабак у своїх скоєних правопорушеннях за кермом виходив «сухим із води», тому скоріш за все і цього митника Дмитра Семеряка «відмазають» , щоб часом не наговорив лишнього про схематози свого боса Цабака і Галицької митниці в цілому. 

Ну що ж про «дрібниці» за які, до речі, в не корумпованій країні давно вже б звільнили Цабака – вже поговорили. Перейдемо до більш серйозного «багажу» який візьме з собою Цабак в Одесу…

Досвід роботи Володимира Ярославовича засвідчує його компетентність у справах в яких фігурують гроші. З квітеня 2003р. по липень 2016р. займав різні посади у Головному територіальному управлінні юстиції Львівської області (остання займана посада – заступник начальника відділу контролю за виконанням рішень державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області). З липня 2016р. – начальник Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові. Подейкують, що він користується авторитетом у Львівського міського голови А.Садового у зв’язку із чим, у липні поточного року паралельно призначений на посаду в.о. директора департаменту містобудування Львівської міської ради. Після призначення місцеві забудовники цю персоналію назвали “Володя 5 доларів, бо з кожного метра житла, яке будується у Львові, потрібно було занести 5 доларів на підтримку «демократії».

Але не тільки досвід посприяв В.Цабаку у побудові кар’єри, але й його елітні однокурсники по Львівському національному університету імені Івана Франка. Сергій Верланов, самісінький екс голова Державної податкової служби! Орест Вітик, заступник екс голови ДПС у Львівській області, а сьогодні в.о. начальника Державної податкової служби Київської області, який, начеб-то, причетний до багатомільярдної схеми ухилення від сплати податків вищими ділками. Є ще в цій компанії Василь Костюк - організатор одного з найбільших конвертаційних центрів західного регіону. Щойно випустившись з ВУЗу, пан Цабак вже в липні 2003 року йде на роботу в органи юстиції. Там він затримується до далекого 2016 року. Саме на період роботи у виконавчій службі прикордонного Мостиського району Львівської області припадає початок бізнесової діяльності Ярослава Цабака та його участі у перших протиправних схемах. Зокрема, під керівництвом Сергія Богаченка, тодішнього судді Мостиського районного суду Львівської області, а в подальшому голови Львівського апеляційного адміністративного суду, була організована схема вилучення через судові рішення та реалізації через виконавчу службу контрабандно ввезених товарів. Параллельно, ними спільно налагоджуються і власні канали контрабандного ввезення на територію України товарів через митний перехід Шегині. Після переходу на роботу в обласне управління юстиції Львівської області саме Цабаком налагоджено протиправні схеми пов’язані на цей раз з реалізацією заставного майна, виконанням проваджень, рейдерськими захопленнями.

Щодо встановлення сучасного контакту, то тут дуже легко простежується зв’язок через дружину Максима Нефьодова, сестра якої, Юлія Калмикова навчалася на юридичному факультеті ЛНУ ім. І.Франка разом з Володимиром Цабаком. А її чоловік, випускник випусник юридичного факультету того ж року, підтримує тісні зв’язки з колишнім однокурсником, в тому числі і через ще одного «юриста-конвертатора» Василя Костюка.

Все це пояснює, яким чином Володимир Цабак очолив Галицьку митницю, і чому саме він був обраний Керівництвом Митної служби «оберігати від контрабанди» західні кордони України.

Звісно, зараз можна довго зупинитись на схематозах які втілював у життя Цабак за керівництва Нефьодова, та чи потрібне це зараз комусь?!... Адже це вже практично закрили в чорний ящик… та все ж кому цікаво можете ознайомитись у наших попередніх публікаціях:

Скріншот: сайт politica.com.ua

Скріншот: сайт politica.com.ua

Щодо статків: за декларацією Цабака – він і його дружина володіють маєтком на 300 квадратів, землею, двома квартирами і недобудованим будинком у Винниках. А ще вантажною автівкою, але далеко не єдиною нею – є й інші, які просто не декларуються. В родині Цабаків є «Audi Q7» 2015-того року випуску. Вона зареєстрована на маму Уляни - придбала її Оксана Пришлях чотири роки тому. Чоловік пані Оксани – Володимир Пришляк два роки тому став власником трикімнатної квартири в елітній новобудові. Ціна за квадратний метр – 32 тисячі гривень. Тобто, лише помешкання на 180 квадратів  без паркомісця тестю обійшлося у понад п’ять з половиною мільйонів гривень. Але паркомісце таки теж є. І що на нього ставити – питання. Бо вибір у чоловіка чималий: «Audi Q7» дружини, власний мопед, «Hоnda HR-V» 2016-того року випуску пригнана з Литви. Хоча ні, цю машину мінусуємо, бо нею користується молодша донька Пришляка. І паркує вона її не тут. Але ж є ще «Opel Vеctra» 1992 року випуску, «Peugot 408» 2013 року випуску чи «Land Rover Freelander» 2001 року випуску. Останній завезений з Польщі за 50 тисяч гривень. Усі ці автівки чоловік з жінкою скуповували впродовж останніх років.

Не відстають від тещі з тестем і батьки нинішнього Галицького митника. У 2017-тому Ярослава Цабак приганяє з Литви «Audi A6» 2014 року випуску за майже 200 тисяч гривень. Ще майже у стільки ж наступного року обійшлася жінці «Audi A4» 2017 року випуску. Також завезена з Литви. У 2018-тому чоловік пенсіонерки витратив майже 110 тисяч гривень на «Volkswagen Jetta» 2016 року випуску. Його також пригнали закордону. Але як рухомість на пів мільйона пенсіонери купили, так і продали.  Бо нині на Ярославу Цабак зареєстровані лише два причіпи і два тягачі.

У селі Ралівка Самбірського району у власності Ярослави Цабак двоповерховий будинок на понад двісті квадратів, обладнаний відеоспостереженням. Також за матір’ю Цабака числяться двокімнатна квартира у Львові  і куплений дачний будинок на 400 квадратів у Брюховичах – не погано як для пенсіонерки чи не так?!   

Звідки у батьків та тещі з тестем гроші на майно – питання напевне риторичне. Цікаво, а в Одесі на кого Володимир Цабак все оформлятиме??? Адже можна із великою ймовірністю очікувати на те, що і у «сонячній пальмірі» цей бравий митник розживеться розкішними земними благами…

І на завершення: знаєте, що найгірше в цій публікації???! – ні, явно далеко не те, що Володимир Цабак щільно пов'язаний корупцією!!! А те, що пишучи цей матеріал – ми практично впевнені, і навіть це констатуємо, що Цабака ніхто не покарає і він спокійно перейде в Одесу і там продовжуватиме схематозити. А це свідчить про одне: нажаль попри гучні слова Володимира Зеленського про знищення корупції, це не говорячи про так звані «посадки»  в Україні фактично нічого не міняється. Більше того, Володимир Цабак і такі як він – відкрито хизуються тим що їх кришують на найвищому державному рівні.

Чому так ,пане Президенте Володимире Зеленський???      

Далі буде…

Теги: Володимир Цабак,Володимир Цабак митниця,Галицька митниця,Цабак митниця,Оксана Пришлях,Володимир Пришляк,контрабанда, корупція,корупція на митниці,Дмитро Семеряк,Дмитро Семеряк митниця,Орест Вітик,Сергій Верланов,Львівська митниця,Ярослава Цабак
Автор: admin.politica.com.ua

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео