Володарка країни або як жінка за державні справи взялася – Ігор Мізрах

  			Володарка країни або як жінка за державні справи взялася – Ігор Мізрах
30006 ПЕРЕГЛЯДІВ

Україна відома своїми видатними синами та доньками, одна з них – княгиня Ольга. Ця знана у світі жінка стала володаркою Київської Русі після того, як помер її чоловік – Ігор. Історики запевняють, що вона була дуже суворою, але надзвичайно розумною.

Игорь Мизрах, Мизрах Игорь Акрадьевич, Igor Mizrakh, Mizrakh Igor«Із повісті минулих літ Ольга відома своєю помстою деревлянам за вбивство чоловіка. Згідно з писанням, вони хотіли, аби княгиня стала дружиною їхнього князя, і відправили послів до неї. Першого посла Ольга живцем поховала в човні, другого — спалила в лазні. А потім вона пішла на їхні землі, де посікла тисячі деревлян та спалила їхнє місто», – зазначає Ігор Мізрах.

Існує ще й така легенда: коли Ольга приїхала до Царгорода (Константинополь) імператор помітив її красу, тому вирішив з нею одружитись. Однак, княгиня була проти і вчинила мудро. Вона пообіцяла вийти за нього заміж, але за умови прийняття християнства. Ба більше, зажадала, щоб саме він став її хресним батьком. Після церемонії той знову прийшов із пропозицією до Ольги, але княгиня обурилася, мовляв, донька не може одружитися із батьком. До речі, при хрещенні жінка взяла ім’я Олена. Вона канонізована Католицькою і Православною Церквами як свята Ольга.

Ольга народилася десь 910 року і померла у липні 969. Вона належить до династії Рюриковичів. Правила вона у 945-962 роках. Крім того, прославилася як упорядниця збору данини і організатор опорних пунктів київської влади.

Вважається, що у Ольги був син від Ігоря Рюриковича – Святослав Хоробрий. Історики припускають, що Ольга мала й інших дітей. В угоді 944 року зазначені два слов’янські імені — Предслава і Володислав. На думку науковців, ці імена могли належати іншим дітям княгині та Ігоря. Деякі вчені запевняють, що це були не їхні спільні діти, а нащадки Ігоря від іншої жінки.

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео