Мізрах Ігор: Тризуб як символ нації

  			Мізрах Ігор: Тризуб як символ нації
251589 ПЕРЕГЛЯДІВ

Доброго дня, панове – українці! До вашої уваги сьогодні цікава розповідь про Державний Герб України

В Івано-Франківській області розміщений найбільший тризуб України. Він має давню і дуже цікаву історію. Над його створенням працював Анастасій Козак, який був ветераном УПА – Української повстанської армії (УПА). Цей тризубвін присвятив пам’яті загиблих побратимів.

В області розміщення пам’ятникавідбувалися бої між сотнею Пилипа Орлика, до якої входив Анастасій Козак,та більшовиками Ветеран Анастасій Козак у дуже поважному – вже на той час семи десятирічному віці формував зображення герба, використавши для цього аж більше двох вантажівок каменів, які він тягав власними силами.

Картинки по запросу ТРИЗУБ ЯК СИМВОЛ НАЦІЇ

Наразі навколо дивовижного пам’ятника висаджені вічнозелені багаторічні насадження. Це сьогодення. А символ тризуба, видається, був в Україні споконвіків. Принаймні, перша згадка про нього датована 4-3 тисячоліттям до нашої ери.

Він використовувався славнозвісними трипільцями, як символ старійшин. Стародавні тризуби знайдені в Ольвії. Якщо ж брати тризуб як український герб, його історія започаткована Рюриковичами. Дружинники князя Святослава малювали на своїх обладунках зображення тризуба, про це прямо вказується у «Хроніці Манасії», що датована Х століттям нашої ери.

Але символ Святослава був простіший – з двома зубцями. Тризубець у теперішньому його образі був створений князем Володимиром Великий. Він удосконалив «тризуб» свого батька Святослава, додавши ще один штрих, щоби вийшов символічний хрест.
На цьому сьогодні завершуємо. Пам’ятаймо свою історію! Вона в нас славна і багата.

Автор: Ігор Мізрах

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео