Мізрах Ігор: Скільки можна купити продуктів за нову зарплату сьогодні. Інфографіка

  			Мізрах Ігор: Скільки можна купити продуктів за нову зарплату сьогодні. Інфографіка
140834 ПЕРЕГЛЯДІВ

Порівняння того, скільки можна було купити на зарплату сала в 2013 році і зараз.

За підсумками 2017 року реальна заробітна плата в Україні зросла на 19%. Це фактично рекорд по зростанню зарплати за історію України. Але чому ж тоді українці лають ціни і кажуть, що їм мало платять.

Є велика кількість індикаторів для оцінки рівня цін в країні. Це індекс інфляції і паритет купівельної спроможності і різного роду розрахунки явного доходу українців. Але народ не завжди цими показниками довіряє. А що, якщо порівняти ні саму динаміку цін, а зарплату і ціни. Таким чином, з’явиться і відповідь на просте запитання, а скільки можна було купити сала та інших товарів за середню зарплату в Україні в 2013 році і зараз. Просто і зрозуміло.

Тільки заради справедливості, перед тим як розраховувати, віднімемо із зарплати податки, тим більше, що в 2013 році вони були нижче, ніж зараз і витрати на оплату комунальних послуг. А вони дійсно виросли більше всіх інших товарів і послуг. В результаті вийшла таблиця, яка не може не радувати око простого українця.

Якщо порівнювати лютий 2018 і лютий 2013 років видно, що дуже сильно подорожчали ціни на овочі в Україні. Здавалося б, що тут зростання ціни необгрунтований. Але давайте згадаємо, що на початку Майдан і бездарний керівник НБУ Валерія Гонтарєва обвалили курс гривні, а для України, де велика частка імпортної енергії і хімії смерті подібно. В результаті, подорожчали дизпаливо і мінеральні добрива. А без цього картоплю не вирости.

Але в даній ситуації на зростання цін на овочі вплинуло зростання цін на інші більш елітні товари. У далекому 2013 році українці найбільше могли собі дозволити купити молока і м’яса, і тому менше купували овочів, а як тільки ціни на м’ясо почали «кусатися», українці вирішили схитрувати і стали більше купувати овочів, ось тут їх хитрість і простимулювала зростання цін.

Якщо подивитися по табличці, то в 2018 році українець може купити яловичини тільки на 2 кг менше, ніж в 2013, а свинини на 7 кг менше. Здавалося б мало. Але це ж м’ясо, і воно завжди було дорожче картоплі, так що тут навіть зниження купівельної спроможності на кілограм грає велику роль. Необхідно дивитися на зниження можливості для українців менше купувати м’яса птиці. Коли ціни на яловичину і свинину виросли, українці стали більше купувати м’яса птиці, але тепер ціни і на м’ясо птиці «клюють боляче по гаманцю». Чим же його замінити? Або його взагалі не будуть купувати, і українці все частіше будуть оголошувати себе вегетаріанцями. А що теж добре, здорова нація це красиво.

Українці тепер менше можуть купити і хліба. Ось тут дійсно найбільше помітна девальвація гривні і зростання собівартості зерна за рахунок зростання дизпалива і мінеральних добрив. Були розумники, які намагалися виростити пшеницю без солярки і азотних добрив, але нічого у них не вийшло. І не вийде, а солярка і азотні добрива дуже залежать від курсу гривні, так як вони у нас імпортні і дешевше не буде.

Що стосується цін на бензин і дизпаливо, то дійсно українці стали в 2018 році більш економні, ніж в 2013 році. Дуже часто власники автомобілів ставлять свій автомобіль на стоянку і катаються тільки у свята. А свято – це день, коли є гроші на бензин.

Так все ж що там з салом? Все дуже чітко і наочно, в лютому 2013 Цьогоріч українець міг купити на свою зарплату 83 кг цього українського наркотику, а тепер на 24 кг менше. Жорстокі випробування випали в долі українців. Без чорної ікри, розмазаний на млинцях, ще українець може і проживе, але без сала немає життя і віри в світле майбутнє. Ось така жорстка правда вийшла, з цифрами і фактами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Игорь Мизрах «Об истории возникновения и становления прокуратуры Украины»

по матеріалам korrespondent.net

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео