Водночас при перевірці у більшості випадків не знаходять ознак порушення прав громадян.
Лубінець розповів про кількість звернень щодо порушень з боку ТЦК / скріншот
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець зауважив, що отримує близько 150 звернень від громадян України на тиждень стосовно начебто порушення їхніх прав з боку територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час прес-конференції, відповідаючи на запитання щодо процесу мобілізації.
Омбудсмен висловив думку, що система ТЦК та СП змінюється. “Те, що я бачив рік тому і зараз, – це дві великі різниці. В позитивну сторону є зміни. Але те, що залишаються, на жаль, випадки ганебного порушення прав людини, – це дійсно так. Я не скажу, на території всієї України”, – зазначив Лубінець.
Він додав, що має враження, що “там, де адекватний професійний керівник обласного ТЦК і СП, – там взагалі проблем немає”.
Відео дня
“Там немає цих публічних проявів порушення прав людини. Там ніхто не пакує в бусіки, там ніхто не валить людей на землю, ніхто не надягає кайданки. А там де, на мій погляд, професійно не спрацьовує керівництво, не доносять цю модель, як себе поводити чемно, згідно чинного законодавства, з громадянами України, – там відбуваються подібні випадки”, – сказав уповноважений.
Лубінець нагадав про випадок з представниками Національної поліції у Чернівцях, де хлопця “повалили на землю”. “Я взагалі не зрозумів позицію Національної поліції. Коли йому повідомили, що будуть його затримувати, він навіть повернувся, дав руки надягнути кайданки. В чому була викликана така агресія… При тому, що я побачив, на мій погляд, багато порушень прав громадян України в діях Національної поліції”, – зауважив омбудсмен і додав, що по цій ситуації відбувається внутрішня перевірка.
Говорячи про дії ТЦК та СП, уповноважений навів статистику звернень до нього від громадян. “Щодо дій ТЦК та СП. Коли до мене масово звертаються, я не можу… Коли я представляв в українському парламенті, сказав, що до мене звертаються приблизно під 150 звернень від громадян України на тиждень по напрямку порушення прав з боку ТЦК і СП. Але коли ми їх перевіряємо, то більшість випадків, – ми не знаходимо ознаки, що були порушені права громадян України”, – сказав Лубінець.
Він також зазначив, що якщо він публічно не коментує кожен такий випадок, то це не означає, що він не займається кожним з них. “Кожне звернення до мене – це, перше: відкриття провадження, це офіційні листи. І ми аналізуємо дії представників ТЦК і СП. І в більшості випадків ми не знаходимо ознаки порушення прав громадян України”, – зауважив омбудсмен.
Читайте також:
Чи загрожує мобілізація 18-річним студентам-заочникам: адвокат все пояснив
Мобілізація в Україні: юристка відповіла, чи дійсний військовий квиток старого зразка
Чи можуть дати відстрочку по догляду за батьками, якщо є дорослі діти: пояснення адвокатки
На Закарпатті службовий собака “спіймав” ухилянтів, які планували перепливати Тису
“Без відвідування ТЦК”: у МО розповіли, хто отримає автоматичну відстрочку від мобілізації
Інші новини про ТЦК
Раніше ветеран АТО/ООС Юрій Семчук, солдат військової частини Оперативного командування “Схід”, розповів про власний досвід роботи в ТЦК. Він зазначив, що під час роботи вони фіксували напади громадян на представників ТЦК та СП.
Розповідаючи про власний досвід роботи в ТЦК, Семчук зазначив, що йому доводилося лежати в госпіталі після нападів.