РФ вже вичерпала запаси чіпів для балістичних ракет, а нові купити не може через санкції.
Експерт зазначає, що з виробництвом ракет у Росії все не так добре/ фото: ua.depositphotos.com, скріншот
Росія вже вичерпала запаси дороговартісних західних компонентів для балістичних ракет, а нові компоненти купити не може через санкції. Тому нарощувати виробництво таких ракет як Х101, Кинжал, Калібр, Іскандер-М, Іскандер-К росіяни наразі не можуть. Таку думку авіаексперт Костянтин Криволап висловив в ефірі Київ24.
Він зазначив, що є різні оцінки щодо виробничих можливостей РФ. Зокрема, за оцінкою української розвідки, Росія збільшує виробництво ракет. Прро це також говорив генерал армії США Крістофер Каволі. Але з іншого боку є інформація про реальний стан економіки РФ, зокрема, голова Центрального банку РФ Ельвіра Набіулліна заявляє що грошей на війну нема. Є також повідомлення, що Росії загрожує криза на паливному ринку після українських ударів по НПЗ, про проблеми з виробництвом літаків цивільної авіації і при цьому російські бомбардувальники виходять з ладу – це і Ту-22М3, який впав, і Ту-160, і Ту-95.
“Не може так бути, що куди не глянь, там все погано, а ракет виробляють в 2 рази більше. А якщо подивитись на баланс ударів ракет по Україні і якими ракетами б’ють, то я не бачу навіть не те що збільшення, я не бачу підтримання того рівня, який був. Якщо раніше, минулий, позаминулий рік росіяни виробляли 35-40 ракет Х-101, і це якось відповідало балансу (нанесених ними ударів), то я не бачу, щоб ця кількість ракет була росіянами застосована зараз”, – зазначив Криволап.
Відео дня
Водночас він припускає, що росіяни для атак по Україні використовують не всі ракети, які виготовляють.
“Якщо подивитись на цифри, які дає ГУР, і які дає генерал Каволі, то виходить що десь 60% ракет росіяни повинні ставити на склад. І якщо це правда, то 60% на складі – це каже про те, що Росія накопичує ресурси для подальшої війни. Війни з ким? Бо для України, вони вважають, що вистачає 40%. А 60% на Європу? Тоді Європі пора прокидатися”, – прокоментував Криволап.
Темпи виробництва балістики в РФ
Авіаексперт все ж схиляється до думки, що зараз країна-агресорка може виробляти в середньому 8 балістичних ракет на місяць.
“Маю на увазі Іскандерів. Така ж сама цифра по Кинжалам. Але в них або Кинжали, або Іскандери (є можливість випускати)… Справа в тому, що Х-101, Кинжал, Калібр, Іскандер-М, Іскандер-К – це досить сучасні ракети, і щоб вони працювали більш-менш надійно й точно, їм треба великі обчислювальні можливості на борту. А це чіпи, які китайці не можуть виробляти”, – підкреслив авіаексперт.
За його словами, компаній, які займаються подібними чіпами, в світі не більше 20.
“Мені здається, що у росіян дуже серйозні проблеми саме з цими обчислювальними можливостями. Інші запчастини вони ще можуть виробляти, а от саме забезпечити тактико-технічні характеристики цих ракет проблема. Дороговартісних чіпів з великою швидкодією в них вже нема запасів, а нових, я думаю, не можуть зробити, бо санкції все ж таки діють. Бо проконтролювати такі постачання можливо. США мають потужні розвідувальні можливості”, – сказав Криволап.
Російські ракети – що відомо
Як повідомляв УНІАН, 6 квітня Росія, незважаючи на домовленості про тисмчасове припинення вогню, здійснила масовану комбіновану атаку по Україні з використанням балістчних ракет.
За даними Повітряних сил, загалом ворог запустив по Україні 23 ракети різних типів, включно з 6 балістичними, а також 109 дронів-камікадзе Shahed і їхніх імітацій. Підтверджено збиття 13 ракет і 40 БПЛА. Зокрема, збито один “Іскандер-М”.
У березні начальник ГУР МО України генерал-майор Вадим Скібіцький сказав, що на сьогодні Росія підтримує високий рівень виробництва ракет, зокрема Х-101, “Калібрів” та “Іскандерів”. Хоча конкретних цифр не назвав.
Скібіцький додав, що у пріоритеті виробництво і гіперзвукових – “Кинджал”, “Циркон”.