Потрібно спостерігати за мовою тіла собаки – що роблять його вуха, очі, морда і хвіст, і яку фізичну позу він приймає, щоб зрозуміти, що він відчуває.
Існують чіткі ознаки в поведінці собаки, які говорять про те, що він планує напасти / ua.depositphotos.com
У різних порід собак різні риси характеру, і деякі з них більш схильні до агресії. Як пише кінологиня Аклессандра Бассет для Bestlifeonline, вроджений характер/темперамент собаки визначатимуть його особистість і те, як він реагує на навколишній світ, більшою мірою, ніж його конкретна порода. При цьому середовище, в якому росте собака, також може впливати на його особистість.
Кінолог зазначає, що будь-який собака може бути агресивним за таких обставин:
- Під час зіткнення з новими і незнайомими стимулами. Це включає в себе знайомство з новими собаками або людьми на ходу або вдома.
- Під час захисту своєї території. Усі собаки територіальні й гавкатимуть, коли почують активність у будинку та навколо нього або якщо хтось підійде до дверей. Оскільки вони розглядають присутність “незнайомців” як загрозу (чи то людина, чи то собака), вони можуть нападати і намагатися прогнати їх.
- Під час захисту цінного ресурсу. Це може бути кістки, іграшки, місця відпочинку та їхній господар-улюбленець.
- Деякі собаки за своєю природою дуже конкурентоспроможні і намагатимуться залякати інших собак. Іноді старі собаки люблять чіплятися до цуценят, як хулігани на шкільному подвір’ї, які полюють на молодших дітей.
- Розчарування, коли собаці заважають слідувати його імпульсам, що може призвести до проявів гніву (наприклад, коли собака стикається з перешкодами, такими як паркан, або утримується під час ходьби на повідку);
- Коли активізується їхній інстинкт здобичі. Усі собаки – хижаки і біологічно створені для полювання. Собаки, які не були належним чином соціалізовані, можуть сприймати інших маленьких собак як здобич.
- Коли вони хворі або відчувають біль. Деякі собаки можуть стати “буркотливими”, коли вони погано почуваються, і поводитися агресивно, як буркотлива стара людина.
Як розпізнати ознаки агресії
Визначаючи, як собака ставиться до іншого собаки, ви повинні дивитися на його загальну мову тіла. Вам потрібно спостерігати за тим, що роблять його вуха, очі, морда і хвіст, і яку фізичну позу він приймає, щоб зрозуміти, що він відчуває.
Відео дня
- Собаки, які відчувають стрес, занепокоєння або відчувають загрозу, напружуються, а їхні тіла стають жорсткими.
- Їхні рухи тіла також сповільнюються, оскільки вони “діють з обережністю”, оглядаючи іншого собаку.
- Залежно від собаки, їхній хвіст може перестати виляти, піднятися прапором або розвернутися (якщо він кучерявий).
- Вони можуть повністю завмерти або почати злегка нахилятися вперед із роздутими грудьми просто перед атакою.
Ще кілька ознак, на які слід звернути увагу:
- Пілоерекція – це коли шерсть на потилиці собаки стає дибки. Це не завжди означає, що собака нападе, але це вказує на те, що він у чомусь не впевнений.
- Очі кита/Викочені очі/Боковий погляд – якщо собака перебуває в стані стресу або занепокоєння, білки його очей стають більш помітними.
- Гарчання – є попередженням про те, що собака почувається некомфортно або йому щось загрожує.
- Паща – собака може втягнути язик і закрити рот, а також сповільнити дихання під час зустрічі з іншою собакою, яку він не знає. Якщо собака скривив губу, щоб показати зуби, це демонстрація погрози, яка вказує на те, що собака хоче, щоб інший собака відступив.
- Язик клацає перед зустріччю з собакою – собака може клацати язиком догори, щоб показати, що він відчуває занепокоєння або дискомфорт перед зустріччю з собакою.
- Опускання голови – якщо собака опускає голову до землі та часто клацає язиком перед зустріччю з собакою, це хижа поза і нехороший знак.
- Завмирання – завмирання може відбуватися в будь-якому напрямку, але зазвичай вказує на те, що собака почувається некомфортно.
- Положення і рух хвоста – виляння хвостом може тривати, але сповільнюватися або здаватися напруженим, а хвіст може підтискатися або підніматися прапором. Завмирання хвоста, як і завмирання всього тіла, є поганою ознакою.
Найкращий спосіб уникнути агресії – уникати взаємодії з людьми і собаками, яких ви не знаєте, на повідку або без нього. Навіть найдоброзичливіші собаки можуть інколи поводитися агресивно, тому не завжди легко сказати, чи буде зустріч вдалою, чи ні – навіть для експертів із собак.
Раніше УНІАН розповідав, якими продуктами з вашого раціону можна безпечно годувати собаку.