Психологи кажуть, що у процесі зцілення варто використовувати усі методи, які потенційно можуть допомогти.
Звички, які лікують розбите серце / фото ua.depositphotos.com
Розбите серце може здатися кінцем світу, але психологи вважають, що є 9 звичок, які допоможуть вилікувати це.
Як повідомляє Hack Spirit, за наявності правильних звичок зцілення не просто можливе. а гарантоване. Отже, давайте зануримося і перетворимо розбите серце на новий початок.
1) Догляд за собою
Відео дня
Перед обличчям розбитого серця догляд за собою часто відходить на другий план. Легко забути поїсти, спати чи навіть прийняти душ. Але психологи наголошують, що турбота про своє фізичне здоров’я – це перший крок до емоційного відновлення.
Коли ви почуваєтеся пригніченими, постарайтеся поводитися з собою з такою ж добротою, яку ви проявили б до друга в біді. Дивовижно, на що здатна любові до себе.
2) Випустити це все
Розбите серце може відчуватися як шторм, що насувається всередині вас. І іноді найкраще, що можна зробити, це дозволити цій бурі лютувати.
Дозвольте собі плакати беззупину. Але після сліз прийде відчуття полегшення та звільнення, яких ви потребуєте. Це буде нелегко, але дати волю своїм емоціям, а не запам’ятовувати їх, допоможе пережити біль і почати рухатися вперед.
3) Сила творчості
Чи знаєте ви, що мозок виділяє дофамін, природний антидепресант, коли ви займаєтеся творчістю? Ось чому психологи часто пропонують направити свої почуття на щось творче. Будь то малювання картини, написання пісні чи навіть просто приготування їжі за новим рецептом, творчість може діяти як потужний засіб від розбитого серця.
4) Відновлення зв’язку з природою
У перебуванні на природі є щось неймовірно заспокійливе. Свіже повітря, зелень, спокій – усе це створює відчуття спокою та умиротворення.
Психологи часто рекомендують проводити час на свіжому повітрі як спосіб вилікувати розбите серце. Це тому, що природа має спосіб поставити наші проблеми в перспективу. Світ більший за наш душевний біль, і перебування на природі може нагадати нам про це.
5) Прийняття змін
Розгляньте цей період як можливість переоцінити своє життя та внести необхідні зміни. Можливо, настав час для нового хобі, іншої роботи або навіть зміни обстановки.
Зміни можуть бути страшними, але вони також можуть принести звільнення. Йдеться про те, щоб вийти із зони комфорту та отримати нові враження. Кожен кінець – це також новий початок. І приймаючи зміни, ви берете під контроль своє життя та спрямовуєте його в тому напрямку, у якому хочете йти.
6) Покладіться на свою систему підтримки
Коли у вас розбите серце, може здатися, що ви несете тягар на своїх плечах. Але пам’ятайте, що вам не потрібно самотужки нести цей тягар. Ваші друзі та родина тут не просто так. Вони – ваша система підтримки, готова вислухати або просто надати таку необхідну компанію.
У часи розбитого серця нормально покладатися на тих, хто піклується про вас. Впустіть їх, поділіться своїми почуттями та дозвольте їм вас розрадити. Це не ознака слабкості, а крок до зцілення.
7) Пошук прощення
Прощення може бути складним поняттям, коли ви маєте справу з розбитим серцем. Необхідно позбутися образи, яка стримує вас.
Пробачити не означає забути. Це означає визнати біль, навчитися на ньому, а потім дозволити собі рухатися вперед.
8) Практика уважності
Уважність, практика зосередження на теперішньому моменті без суджень, значно зменшує стрес і покращує психічне благополуччя.
Під час розбитого серця легко поринути в минуле або хвилюватися про майбутнє. Але уважність допомагає вам залишатися на землі в сьогоденні.
9) Звернутися за професійною допомогою – це нормально
Незважаючи на всі наші зусилля, інколи розбите серце може бути надто важким випробовуванням, щоб впоратися з ним самостійно. І це цілком нормально.
Звернення за допомогою до професіонала, як-от терапевта чи консультанта, не є ознакою слабкості. Це сміливий крок до зцілення.