Комбат “Ахіллес” розповів, що робити, аби знову не воювати в майбутньому.
На думку Юрія Федоренка, рішення збільшити термін підготовки мобілізованих абсолютно правильне / колаж УНІАН, фото – батальйон ударних БпАК 92-ї ОШБр ім. кошового отамана Івана Сірка, скриншот
Щоб військовий мав високі можливості зберегти життя і виконати бойові завдання, він повинен вчитися 5-6 років – починаючи з 18-річного віку, вважає командир Батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів “Ахіллес” 92 ОШБр ім. Кошового отамана Сірка Юрій Федоренко. Про це він сказав в інтерв’ю Українському радіо.
За його словами, щоб війна не повторилася в майбутньому, всі українці мають бути військовозобовʼязаними – як чоловіки, так і жінки. А з 18 до 23 років усі повинні проходити загальновійськовий вишкіл.
“Тоді ми матимемо підготовку не 2 місяці від цивільного до військового, а 5-6 років. А 5-6 років – це високий рівень і високі можливості зберегти життя і виконати бойові завдання. Тому зараз робимо все, що можемо, а на майбутнє це потрібно врахувати. Не хочемо в майбутньому воювати – маємо бути готовими до війни”, – наголосив військовий.
Відео дня
На його думку, рішення збільшити в Україні термін підготовки мобілізованих до двох місяців “абсолютно правильне та виважене”, адже воно “дасть змогу наростити спроможності з точки зору підготовки особового складу”.
Читайте також:
У командира скандальної 211 бригади пройшли обшуки, слідчі готують нову підозру, – ЗМІ
Хто не зможе отримати відстрочку від мобілізації в січні 2025: список
Корупція у МСЕК: очільник МОЗ сказав, скільки висновків про інвалідність вже скасували
“Живучість на полі бою, виконання бойових завдань і можливість утримувати наші бойові рубежі напряму повʼязані з підготовкою. Після підготовки, яка збільшиться до двох місяців, є ще період адаптації на базі бойових бригад, – до 20 діб”, – розповів Федоренко.
Після потрапляння в бригаду, зазначив комбат, ще є ознайомлення з бойовими бригадирами, з колективом і зі специфікою самих бойових завдань. Він запевнив, що “в поточних реаліях це все, що можна дати”.
Мобілізація в Україні: останні заяви
Раніше УНІАН повідомляв, що головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський зазначив, що підготовка українських військовослужбовців триватиме 2 місяці. “Адже якісна підготовка – це, насамперед, збережене життя та здоров’я наших воїнів”, – сказав він.
Колишній командувач Сухопутних військ США в Європі Бен Годжес зробив різку заяву, що проблему з нестачею людей на фронті мають вирішити український народ і українська влада. За його словами, влада України має спрямувати свою роботу на людей призовного віку, які “вирішили не вступати до армії”.
Військова з “Азову” емоційно звернулася до громадян України, які ухиляються від мобілізації, наголосивши, що українські оборонці – не безсмертні. “Я за себе боюся так само, я боюся за свого чоловіка, за своїх друзів, з якими зараз познайомилася. А ми можемо вмерти, ми вмираємо”, – сказала вона.