Для жінок стало більше доступних професій і більше стимулів іти працювати на “чоловічі” посади.
Українські жінки озочіше йдуть на “чоловічу” роботу і вступають до лав ЗСУ / фото Генштаб ЗСУ
Через мобілізацію, що знову набирає обертів, Україна усе більше змушена покладатися на жінок в тилу – як у виробництві, так і в секторі безпеки, пише Foreign Policy.
Видання поспілкувалося із 22-річною Катериною Нагорною, яка тренує собак-саперів, які значно пришвидшують процеси розмінування. За день собака може покрити 1500 квадратних метрів території, винюхуючи вибухівку. Натомість сапери-люди за день можуть вручну перевірити лише 10 квадратних метрів на день. Тож використання собак дає змогу швидко звузити зону, яку потрібно обробити вручну.
“Ця робота дозволяє мені бути воїном своєї країни… але без необхідності когось вбивати. Наші чоловіки захищають нас на війні, а ми робимо це, щоб захистити їх вдома”, — сказав Нагорна.
Відео дня
Як зазначає Foreign Policy, повномасштабна війна прискорила процес, який почався ще 2017 року, коли український уряд скасував закон радянських часів, який забороняв жінкам займатися 450 професіями. До війни лише близько половини жінок в Україні мали роботу, тепер ситуація виправляється.
Але перешкоди все ще залишаються; наприклад, жінкам не дозволяється виконувати роботи, які уряд вважає занадто фізично важкими. Ці бар’єри продовжують знищуватися — зовсім недавно жінкам дозволили працювати в підземних шахтах, чого раніше їм не дозволяли робити.
Читайте також:
Скільки дітей змогли почати очне навчання: Зеленський озвучив реалії третього року війни
“Ми прийдемо до цього”: Зеленський допустив проведення цифрових виборів в Україні
Танці на столах під час війни: у Рівному зі скандалом звільнилося керівництво онкоцентру (відео)
Вікторія Аврамчук ніколи не думала, що піде слідом за батьком і чоловіком у вугільні шахти ДТЕК, найбільшої приватної енергетичної компанії України. Її попередня робота нянею в місцевому дитячому садку зникла раптово, коли на початку війни школи були змушені закрити. Після року безробіття вона виявила, що в неї мало інших варіантів.
“Я б ніколи не взялася за цю роботу, якби могла дозволити собі цього не робити. Але я також хотіла щось зробити, щоб забезпечити перемогу, і це було необхідно”, — сказала Аврамчук.
Така нагальність залучення жінок прискорює гендерні зміни, які вже відбуваються в секторі розмінування, пише видання.
Жінки займають чоловічі професії
Як писав УНІАН, за останні місяці в сили оборони Бучі було набрано щонайменше 70 жінок для боротьби з безпілотниками. Це частина загальнонаціональної кампанії із залучення жінок-волонтерів на неповний робочий день для поповнення лав місцевих підрозділів оборони.
Також ми розповідали історію командира батальйонної артилерії 241-ї бригади Сил ТрО ЗСУ Ольги Бігарь на псевдо “Відьма”. Вона зізнається, що насправді гендерний фактор в армії не настільки важливий, як вміння працювати з людьми загалом.