Військовий наголосив, що такі заходи потрібні, якщо це дозволить стабілізувати фронт.
За словами бійця, зброя для нових мобілізованих буде знайдена, головне, щоб вони були навчені військовій справі / фото 24 ОМБр ім. короля Данила
Зниження мобілізаційного віку необхідне, якщо це допоможе поповнити армію і стабілізувати фронт, але такі ініціативи не сприймаються суспільством, бо всі хочуть, щоб воював хтось чужий, а не їх рідні. Про це сказав військовослужбовець Збройних сил України Євген Ієвлєв в ефірі “Ранок. LIVE” з приводу розмов про зниження мобілізаційного віку до 18 років.
Він не погоджується з тим, що нібито для такої мобілізації недостатньо в Україні зброї.
“Думаю, що з важкою технікою, артою, якщо створювати механізовану бригаду, то можливі певні складнощі з точки зору дефіциту, але, якщо доукомплектувати ті бойові підрозділи і з’єднання, які сьогодні тримають передову і замістити ті втрати, які маємо – тут не йдеться тільки про тих, хто на щиті, а й про СЗЧ, хлопців, які втратили здоров’я і не можуть повернутися і виконувати бойові задачі, – то їм на 200% знайдеться базове озброєння, бо мінометка та арта, як працювала, так і працює, а автомати, повірте мені, цим хлопцям знайдуть, аби вони тільки були навчені”, – наголосив Ієвлєв.
Він зазначив, що з практичної точки зору таке зниження мобілізаційного віку потрібне, бо Силам оборони сьогодні не вистачає піхоти. При цьому наголосив, що водночас питання зниження мобілізаційного віку є дуже спекулятивне.
Військовий про зниження мобілізаційного віку
“Сьогодні ворог суне лінію оборони і причина цьому тільки одна – засоби нашого ураження працюють дуже круто, маємо рекордні цифри по знищенню ворога – кожного дня по півтори тисячі. Але лінія сунеться виключно з однієї причини – квадратні метри української землі тримають піхотинці, які знаходяться в бліндажах у смузі оборони. І саме їх не вистачає. Тому як можна сказати, що зниження мобілізаційного віку сьогодні не потрібне? Воно потрібне. Але ж це питання не тільки військове, а й політичне і спекулятивне. Зараз будь-яку людину, яка скаже, що в Україні треба знижувати мобілізаційний вік, нехай вона буде тисячі раз правою, просто заплюють і закидають каміннями”, – вважає Ієвлєв.
За його словами, якщо виходити з ситуації, яка склалася на фронті, то нам точно потрібне поповнення і якщо зниження мобілізаційного віку вирішує це питання, то апріорі можна сказати, що воно потрібне.
При цьому він додав, що в Україні відображення настрою суспільства найкраще прослідковується в розмовах на кухні.
“Ті люди, які нахвалювали мене і моїх побратимів, коли ми почали служити на другий-третій день війни, це люди з Донбасу з проукраїнською позицією, сьогодні трохи змінили свою точку зору. В них сьогодні позиція, що захищати Україну має хтось, але не мій брат, син, не мій родич. Тому як може стати популярна думка, коли хтось скаже і обіллє ніби холодним душем, що в сьогоднішній критичній ситуації ми маємо заповнити нестачу в бойових підрозділах і в цьому може допомогти зниження мобілізаційного віку? Бо всі хочуть, щоб ця війна була виграна чужими руками”, – сказав військовослужбовець Ієвлєв.
Читайте також:
Відмова від повістки: в Чернігівському ТЦК розповіли про наслідки
Відстрочка від мобілізації: юрист пояснив, чи можна подати документи після повістки
Рада розширила перелік категорій військовозобов’язаних, які матимуть право на відстрочку
Зниження мобілізаційного віку в Україні – що відомо
Як повідомляв УНІАН, Reuters, посилаючись на високопоставленого представника адміністрації США, зазначало, що в адміністрації Джо Байдена тиснуть на Україну з вимогою знизити мобілізаційний вік до 18 років, аби швидко збільшити свою армію для війни з РФ.
За словами чиновника, українці зазначають, що їм потрібно близько 160 000 додаткових військовослужбовців, проте адміністрація США вважає, що їм, швидше за все, буде потрібно більше.
Водночас радник президента України Володимира Зеленського Дмитро Литвин, коментуючи заклики щодо зниження мобілізаційного віку, заявив, що через затримання постачання військової допомоги з боку західних партнерів, Україні не вистачає зброї для того, щоб забезпечити уже мобілізованих солдатів.
За його словами, раніше оголошене обладнання не надходить вчасно. Через ці затримки в Україні не вистачає зброї для оснащення вже мобілізованих солдатів.