Королівські кобри досить полохливі й обережні.
Королівські кобри здатні запам’ятовувати навколишнє оточення і навіть розпорядок дня / фото – Unsplash
Змії є однією з найчисленніших і найдавніших груп рептилій, але їхній інтелект залишається загадкою для багатьох людей. Проте, вчені вже знають, хто є “мислителем” у світі змій, пише IFLScience.
Зазначається, що королівська кобра має найвищі навички обробки інформації серед змій. Вона може досягати 5,6 метра в довжину і є найбільшою отруйною змією у світі.
У виданні поділилися, що королівські кобри трапляються на більшій частині Азії, від Індії та Китаю до Філіппін і островів Сунда. Маючи високу отруйність, вони виробляють нейротоксичну отруту, що паралізує нервову систему – одного укусу достатньо, щоб убити дорослого слона або 20 осіб.
Відео дня
Незважаючи на свою смертоносність, королівські кобри досить полохливі й обережні, підкреслили у виданні. Під час полювання вони використовують свій мозок для стратегічного вистежування здобичі.
У виданні розповіли, що офіційних досліджень інтелекту королівських кобр не так вже й багато, але свідчення людей, які стикалися з ними, свідчать про те, що ці змії здатні запам’ятовувати навколишнє оточення і своїх господарів.
Ще одним доказом високого інтелекту королівських кобр є те, що це єдині з відомих видів змій, які будують гнізда для свого потомства. Для цього вони формують курган із листя та рослинності.
Читайте також:
Таємниця 52-герцевого кита: біолог розповів про найсамотнішу тварину на планеті
Унікальне явище: у США акула дала потомство, попри відсутність самців
Незвичайна знахідка показала, чим харчувалися риби 66 мільйонів років тому
Ба більше, королівські кобри добре пристосовуються до змін довкілля та розпорядку дня, додали у виданні. Зазначається, що особини цього виду змій, які утримуються в неволі, здатні запам’ятовувати, коли їм приносять їжу.
Інтелект тварин – інші новини
Раніше вчені пояснили, чи здатні тварини мислити насправді. Їхня поведінка може здаватися дуже розумною, або зовсім дурною, але проблема полягає в тому, що люди вивчають інтелект тварин за людськими мірками.
Крім того, дослідження довело, що мавпи можуть розуміти, коли люди поводяться нерозумно. За словами вчених, ці здібності розвинулися мільйони років тому.