Андрій Богдан фігурує у справі про розтрату коштів на користь Міноборони РФ – Горбатюк

  			Андрій Богдан фігурує у справі про розтрату коштів на користь Міноборони РФ – Горбатюк
85601 ПЕРЕГЛЯДІВ

Керівник Офісу президента України Андрій Богдан фігурує у кримінальній справі про розтрату коштів на користь Міністерства оборони Російської Федерації.

Про це повідомив колишній начальник Управління спецрозслідування Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк в інтерв’ю “Прямому”.

“У 2012 році розслідувалася справа стосовно Тимошенко. І їй інкримінували, що спільно з Павлом Лазаренком (експрем’єрміністр України – ред.) видали начебто гарантії, за якими держава мала погасити борги ЄЕСУ. Кажу “начебто”, тому що там нічого спільного з гарантіями не було. Це були листи від імені Кабміну, але в Кабміні ці листи не видавалися. Тимошенко повідомили про підозру, що вона замахнулася на розкрадання коштів державного бюджету, тобто бюджет мав за її борги перед Міноборони РФ відшкодувати. Але бюджет не повинен був, тому що це не гарантії.

А потім Міноборони РФ після цього провадження подали позов до України про те, що відшкодуйте борги нам ЄЕСУ. І явно цей позов був на прохання української сторони зроблений. І судді винесли рішення з ознаками неправосудності про те, щоб повісити на Україну 3,2 мільярда боргів перед Міноборони РФ. І безпосередньо було виплачено 32 мільйони гривень, пішли абсолютно незаконно. І нами ще з літа 2018 року були підготовлені проект повідомлень про підозру суддям, які приймали такі рішення. І з того часу воно заблоковано. І з приходом нової команди в Генпрокуратуру, не дивлячись на мої прохання зреагувати на незаконні дії, це питання не було розблоковане. І, відповідно, фактично рух у цій справі був припинений і остаточно добитий звільненням слідчого у цій справі”, – розповів Горбатюк.

За його словами Богдан фігурував у цій справі як представник Кабінету Міністрів України.

“Він представник був Кабінету Міністрів у цьому судовому засіданні. Тобто справа не могла бути взагалі програна. Не могла. Тому що і позов не відповідав вимогам українського законодавства, і гарантії – це не гарантії, і строки давності вийшли, і рішення вже всіх судів було про те, що раніше, ще в 2000-х роках визначили, що держава Україна до цих гарантій не має жодного стосунку. Але вдалося програти всі інстанції”, – підкреслив Горбатюк.

Він додав, що на сьогодні Богдан допитаний у цій справі як свідок.

Горбатюк додав, що після очолення Генпрокуратури Русланом Рябошапкою було звільнено слідчого у цій справі.

Дивіться також повне відео інтерв’ю з Сергієм Горбатюком:

prm.ua

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео