Міністр економрозвитку Ігор Петрашко хоче очолити корупційні схеми з зерном, – екс-глава Держрезерву

Міністр економрозвитку Ігор Петрашко хоче очолити корупційні схеми з зерном, – екс-глава Держрезерву
145587 ПЕРЕГЛЯДІВ

Міністр економрозвитку Ігор Петрашко має намір відновити та очолити корупційні схеми з зерном у Держрезерві.

Про це заявив екс-голова Держрезерву Ярослав Погорілий.

«Відмічу, що під час нашої зустрічі пан Петрашко особливо цікавився питаннями закупівлі, зберігання та реалізації зерна підприємствами Держрезерву. Я переконаний, що моє звільнення – це перший крок не лише у відновленні корупційних схем із закупівлі зерна до Держрезерву, а й у плані очолити ці корупційні схеми міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігорем Петрашко», – сказав Ярослав Погорілий.

Він нагадав, що впродовж кількох місяців його роботи на чолі Держрезерву, було зруйновано низку корупційних схем, які діяли багато років. Зокрема, за його словами, у відомстві виявили розгалужену систему взаємодії з незаконного збагачення між попереднім керівництвом агентства, директорами підприємств і організацій, що належать до сфери управління Держрезерву, та підрядниками. Нині ж, після зміни керівництва відомства, за сприяння міністра економрозвитку, дію корупційної системи мають намір відновити.

Так, на сайті Держрезерву повідомлялось, що в ході позапланового внутрішнього аудиту на ДП «Кіровоградський КХП № 2» було виявлено завдання збитків державі на суму 1.7 млн грн та нестачу зерна в кількості 20 тис. т, що еквівалентно 133,600 млн. грн. Окрім того, керівництво цього прибуткового підприємства уклало два договори позики на суму 15 млн. грн. На ДП «Златодар» виявлено нестачу 112 тис. тон зерна (748,160 млн. грн.), а втрати від переміщення зерна, що належить державі, склали 6,002 млн. грн. В результаті позапланового внутрішнього аудиту на ДП «Хлібна база № 73» була виявлена нестача зерна в кількості 17 тис. тон (113,560 млн. грн.) та погіршення якості 15 тис.тон зерна, що дорівнює збиткам у розмірі 100 млн.грн.

Раніше народний депутат України, член комітету ВР з питань економічного розвитку Людмила Буймістер заявляла, що міністр економіки Ігор Петрашко не має плану виходу з кризи та проводить незрозумілу кадрову політику.

Водночас лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що бездіяльність міністра економіки Ігоря Петрашка вбиває економіку країни, і він має подати у відставку.

АНТИКОР

Теги: Ігор Петрашко,Міністр економрозвитку,Держрезерв,Ярослав Погорілий,корупційні схеми,зерно

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео