Донецькі мафіозі Іванющенко та Саркісян хочуть «кинути» інвестора ринку «Столичний» на 180 мільйонів

Донецькі мафіозі Іванющенко та Саркісян хочуть «кинути» інвестора ринку «Столичний» на 180 мільйонів
137421 ПЕРЕГЛЯДІВ

У Києві тривають суди між мажоритарним власником ринку «Столичний» та іноземним інвестором, який мав на меті викупити та облагородити ринок. Тримачам «Столичного» були сплачені кошти, проте процедура передачі корпоративних прав так і не розпочалася. Про це розповів правозахисник ГО «Стоп корупції», який ретельно досліджував цю тему.

aktivisti stopkoru

Фото: СтопКор

«Було розпочато процедуру фіктивного банкрутства ТОВ «Ринок сільськогосподарської продукції «Столичний». Щоб не втратити кошти, інвестор звернувся до суду, і Господарський суд міста Києва прийняв кілька рішень з накладення арешту на кошти. Загалом йдеться про суму 180 млн грн», - рассказал он.

За даними активістів, з 2012 року ринок фактично контролюється людьми Юрія Іванющенка (Юра Єнакієвський). Іванющенко має людей-кураторів фінансового та силового блоку – це Іван Аврамов (фінблок) та силовий блок Армен Саркісян (Горловський).

Кожен куратор поставив на ринок свою людину. Армен Горловський має свого «заступника» по Києву – Рустема Абдукадирова, який є директором ринку «Столичний». Від Івана Аврамова стоїть як кінцевий бенефіціарний власник ринку Олександр Стельмах.

yenakievskiy gorlovskiy

Иллюстрация: СтопКор

За даними ЗМІ, розквіту свого впливу Аврамов досяг ще за президентства Віктора Януковича.

Іван Іванович Аврамов був «смотрящим» за Одеською областю. У 2013 році Аврамов зайняв 45-е місце в рейтингу найбагатших людей України за версією журналу «Фокус». Його статки оцінили в 352 мільйони доларів.

«Випускник Одеського інституту народного господарства домігся такого багатства завдяки вигідному знайомству з Юрієм Іванющенком, яке сталося ще на початку 1990-х років», – так описували Аврамова медіа на піку його впливу в вересні 2013.

У 2010 році Іванющенко й Аврамов включили в свою сферу впливу один із найбільших промтоварних ринків України – одеський «Сьомий кілометр», в якому близькій до них структурі Parrox Corporation Limited з Великобританії відійшло 27,94%. Цю частку, як з'ясувалося пізніше, власники ринку їм подарували, а як це відбувалося, добре описав тодішній співвласник ринку Денис Волошин.

«Уявіть, що ви співвласник бізнесу з оборотом з річний бюджет Монголії або Узбекистану. До вас у 2010 році приходять люди, називаються «смотрящими» від новообраного президента Януковича і переконливо просять подарувати їм вашу компанію. Щоб не було зовсім прикро, вам пропонують копійчані відступні й обіцяють залишити в живих, як бонус з їхнього боку. Ну і щоб сім'я ваша не страждала. Тобто хоч так-сяк, але жити будеш, кажуть. Гуманісти», – вказав Волошин.

І ось тепер схожа історія, але в іншій інтерпретації відбувається з ринком «Столичний», на якому «донецькі мафіозі» встановлюють власні правила, збираючи кошти з підприємців, які орендують там прилавки, та встановлюючи власні правила – такі, як, наприклад, обов’язкове страхування майна через потрібну фірму або ремонт даху коштом власників точок.

Варто зазначити, що представники «Столичного» не залишили без уваги арешт мільйонів гривень та подали апеляційну скаргу. Завтра Північний господарський суд розглядатиме їхню скаргу щодо рішення Господарського суду міста Києва. Правозахисники ГО «Стоп корупції» подали заяву на дозвіл бути присутніми на засіданні задля здійснення громадського контролю.
Продолжение следует.

stopcor.org

COPYRIGHT POLITICA.COM.UA

Мої відео