Катков вважає, що більш перспективним може бути дрон з машинним зором.
Всі FPV-дрони літають виключно на ручному управлінні / фото 56 окрема мотопіхотна Маріупольська бригада
Україна, як і Росія, використовує дрони на оптоволокні, але вони є досить не дешевини, проте добре можуть обходити засоби радіоелектронної боротьби. Про це сказав головний редактор спеціалізованого воєнного видання Defense Express Олег Катков в ефірі Київ24.
“Тут питання у кого більше фінансових ресурсів, щоб виготовляти FPV-дрони на такій технології, тому що оптоволокно дозволяє ігнорувати засоби РЕБ”, – сказав він.
За його словами, оптоволокно суттєво збільшує вартість дрона.
Відео дня
“Це один з варіантів зробити дрон стійким до засобів РЕБ. Альтернативою є дрон з машинним зором, який, можливо, є більш перспективним, бо вони не тільки нівелюють РЕБ, а й знижують пряму залежність результативності удару від майстерності оператора”, – зазначив Катков.
Він наголосив, що всі FPV-дрони літають виключно на ручному управлінні і від професійності оператора залежить результат. Катков зазначив:
“Водночас машинний зір, тобто авторозпізнання, автонаведення дрону нівелює залежність від людини. При машинному зорі мова йде про доволі невеликий одноплатний мінікомп’ютер, тобто це одна плата з процесором, яка виконує високу стійкість до РЕБ, за рахунок автонаведення. І це може бути більш перспективним рішення”.
Війна в Україні – застосування дронів на оптоволокні
Як повідомляв УНІАН, воєнний експерт Валентин Бадрак зазначав, що на фронті з’являється все більше fpv-дронів на оптоволокні, але навряд чи вони призведуть до революції у війні.
Він сказав, що у цьому питанні Україна відстає від Росії, яка першою зробила дрони на оптоволокні,однак українські розробники теж уже показали свій зразок такого дрона.
Як зазначає експерт, такі дрони на оптоволокні дійсно стійкі до РЕБ, однак
вони використовуються на дуже невелику відстань, тобто є по суті, як “як собака на повідці”, котрий не можна зробити безкінечним. Також оптоволокно не є суперовою технологією, бо рветься.
Він висловив думку, що оптоволокно дійсно тимчасово буде грати велику роль, але домінувати не буде, оскільки швидко з’являються нові розробки, серед них – використання у дронах штучного інтелекту.