Вживання алкоголю буває помірним або постійним, але шкода для здоров’я завдається в будь-якому з випадків.
Алкоголь дуже негативно впливає на організм / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com
Алкоголь – той продукт, який багато хто може використовувати під час свого відпочинку. Люди так намагаються розслабитися і домогтися більш невимушеної обстановки. Але як часто ми замислюємося над тим, як спиртне впливає на наш організм – у момент його вживання і в довгостроковій перспективі?
Хоча келих вина або пива може здатися нешкідливим, розуміння впливу алкоголю на здоров’я має вирішальне значення, пише The Independent. Ці наслідки можуть відрізнятися залежно від того, п’єте ви час від часу чи регулярно і у великих кількостях.
Якщо ви помічаєте, що алкоголь став позначатися на вашому самопочутті, можливо, настав час замислитися про скорочення споживання або звернутися за порадою. Ось як алкоголь впливає на ваше здоров’я.
Відео дня
Мозок
Вживання алкоголю впливає на шляхи та нейромедіатори в мозку, що може спричиняти зміни настрою, поведінки, пам’яті та координації рухів.
“Цікаво, що нейромедіатори працюють протилежним чином – алкоголь може водночас викликати відчуття спокою та розслаблення, але й діяти як стимулятор, знижуючи рівень уважності. Однак тривале вживання алкоголю може призвести до накопичення токсинів у мозку та поганого засвоєння деяких вітамінів і мінералів, як-от магній і тіамін”, – пояснює старша терапевтка та фахівчиня з оцінки здоров’я в Nuffield Health Кім Голдін.
Серце
Алкоголь також впливає на серце і кровоносну систему, підвищуючи тиск, послаблюючи серцевий м’яз і порушуючи серцевий ритм. Згодом це може призвести до таких серйозних проблем, як серцева недостатність, інсульт, гіпертонія і кардіоміопатія – захворювання серцевого м’яза.
Алкоголь також збільшує ризик ожиріння і цукрового діабету 2 типу. У поєднанні з високим тиском це ще більше підвищує ризик захворювань серця та інсульту.
Шлунок і травна система
Алкоголь може викликати гастрит (запалення слизової оболонки шлунка через підвищене вироблення кислоти, що спричиняє нудоту і дискомфорт).
“Також може збільшуватися ймовірність здуття, діареї та закрепів. У разі тривалого вживання алкоголю можливі більш серйозні наслідки – панкреатит, а також підвищується ризик розвитку раку шлунка і кишечника”, – зазначає доктор Дональд Грант, терапевт і медичний консультант The Independent Pharmacy.
Печінка
Під час вживання алкоголю печінка може запалюватися або зневоднюватися, що посилює симптоми похмілля наступного дня.
Однак найважчі наслідки виникають у разі тривалого зловживання алкоголем. Це може призвести до гепатиту, фіброзу і навіть раку печінки. Зі збільшенням споживання ризик небезпечних станів зростає. У крайньому разі печінка може повністю відмовити.
Імунна система
Під дією алкоголю здатність організму боротися з інфекціями знижується – зменшується вироблення лейкоцитів.
Це означає, що під час або після вживання алкоголю ви стаєте більш вразливими до хвороб.
Довгострокове споживання алкоголю може призвести до хронічного запалення і збільшення ризику деяких інфекцій, наприклад, респіраторних захворювань, таких як пневмонія.
Інші цікаві новини
Раніше УНІАН повідомляв, що буде, якщо їсти авокадо щодня. Зокрема, авокадо є чудовим джерелом пребіотичної та розчинної клітковини, які допомагають травленню, покращують імунну та когнітивну функції і навіть знижують рівень холестерину.
Крім того, ми розповідали, що з чорнобильськими собаками відбулися незрозумілі генетичні зміни. Профіль їхньої ДНК настільки змінився, що тепер їх можна розрізняти саме за складом генів.