Міжконтинентальні балістичні ракети збивати дуже складно, але можливо, зазначив аналітик.
Павло Лакійчук пояснив, чому міжконтинентальна ракета Росії не була запущена на Київ / колаж УНІАН зі скріншотів
Російські окупанти поцілили своєю новою міжконтинентальною балістичною ракетою по Дніпру, а не по Києву, тому що боялись, що вона може бути збита системами протиповітряної оборони столиці.
Таку думку висловив Павло Лакійчук, керівник безпекових програм Центру глобалістики “Стратегія ХХІ”, в ефірі “Київ24”. “Я майже переконаний, що удар був нанесений не по Києву саме тому, що в нас довкола Києва більше сконцентровано “Самп-Ті” (SAMP/T, – наземний зенітний ракетний комплекс, що призначений для протиповітряного захисту об’єктів від масованого нападу широкого класу повітряних цілей, що включають літаки, крилаті та балістичні ракети, – Ред.) і “Петріотів” (Patriot, – зенітний ракетний комплекс, що може уражати та перехоплювати балістичні ракети, – Ред.)”, – сказав експерт.
Аналітик підкреслив, що МБР збивати дуже складно, але можливо.
Відео дня
“Українці “Петріотом” можуть збивати “Іскандери”, балістичні ракети “Іскандер”, про які Путін сказав, що це “незбиваємі вундервафе”. Путін розказував про невловиму ракету “Кинджал”: що аеробалістичну ракету “Кинджал” ніхто збити не може. Виявилось, українці її можуть збивати…”, – сказав аналітик.
За його словами, фактично ми продемонстрували, що то все брехня, що Путін понавигадував про цю зброю:
“…якщо українці зіб’ють балістичну ракету міжконтинентальну, то це буде вже не фіаско, а буде крах. Тому що всі будуть знати, що міжконтинентальну балістичну ракету росіян теж можна збити”.
Читайте також:
Це абсолютно нова ракета: Путін розповів більше про свій “Орєшнік”
Україна та США обговорюють поставку ППО, здатної збивати міжконтинентальні ракети, – ЗМІ
Міжконтинентальна балістична ракета РФ вдарила по Дніпру – що повідомлялося
Як повідомляв УНІАН, 21 листопада Росія завдала удару по території України новою балістичною ракетою.
Військово-повітряні сили України заявили, що росіяни атакували підприємства та об’єкти критичної інфраструктури в місті Дніпро за допомогою різних типів ракет. Серед іншого, окупанти вперше застосували міжконтинентальну балістичну ракету проти України під час цієї атаки на місто.
В Головному управлінні розвідки Міністерства оборони сказали, що було застосовано міжконтинентальну балістичну ракету, ймовірно, зі складу ракетного комплексу “Кєдр”. На ракеті було встановлено шість бойових частин: кожна – оснащена шістьма суббоєприпасами.
Учора, 21 листопада, російський диктатор Володимир Путін заявив, що для удару по українському місту Дніпро застосовано новітню ракету середньої дальності “Орєшнік” з неядерною гіперзвуковою боєголовкою. Він назвав удар по Дніпру “відповіддю на недавні удари ракетами ATACMS і Storm Shadow по російській території”.
Сьогодні Путін знову зробив заяву щодо удару по Дніпру. Він стверджує, що ще кілька систем, подібних до “Орєшніка”, зараз проходять випробування. Диктатор зазначив, що ухвалено рішення почати серійне виробництво “Орєшніка”.
Низка експертів, у тому числі з Defense Express, кажуть, що ні про яку ракету “Орєшнік” раніше ніхто не чув. На їхню думку, найімовірніше, це просто друга назва для ракети РС-26 “Рубєж”, яка є модифікацією ракети “Ярс”, прийнятої на озброєння 2009 року. “Ярс” своєю чергою є модифікацією ракети “Тополь-М”, роботи зі створення якої стартували ще за часів СРСР.
При цьому військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Олег Жданов заявив, що цей удар росіян МБР – це сигнал Заходу і США, що Росія готова застосувати навіть такі ракети, що належать до її ядерної тріади.