Нардеп дав зрозуміти, що простого рішення не існує.
В Україні не вирішено питання з демобілізацією військових / колаж УНІАН, фото 28 бригада, Генштаб
У нинішніх умовах вимагати внесення законопроєкту про демобілізацію зі встановленням термінів служби в армії – це ще один крок до втрати державності. Таку заяву зробив народний депутат, член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в інтерв’ю Radio NV.
“Ми маємо в закритих режимах отриману інформацію від Головного управління розвідки, від Служби зовнішньої розвідки, від прикордонної розвідки, від інших представників сектору безпеки і оборони, що Російська Федерація постійно нарощує чисельність своїх збройних сил”, – заявив нардеп.
За його словами, кількість російських військових, які сьогодні воюють на території України, щомісяця збільшується “на десятки тисяч”.
Відео дня
Веніславський нагадав, що, ухвалюючи закон про мобілізацію у квітні, Верховна Рада рекомендувала Кабміну розробити і внести на розгляд законопроєкт про демобілізацію зі встановленими чіткими термінами служби. Однак, його досі немає.
Читайте також:
“Правильна мобілізація можлива”: експерт заявив, що важливо, і назвав ключ до перемоги
Військовий юрист розповів, чи можливо врегулювати питання демобілізації в Україні
“Може бути обвал на фронті”: Стефанчук пояснив ситуацію щодо демобілізації військових до 25 років
“Я розумію, зараз дуже складна ситуація у міністра оборони, загалом у Міністерстві оборони, головнокомандувача Збройних сил, як виконати те доручення Верховної Ради, яке ми дали в перехідних положеннях, і передбачити якісь строки служби… Особисто я розумію, що вимагати внесення такого законодавчого акту чи законопроєкту за нинішніх умов – це ще один крок до втрати нашої державності”, – заявив депутат.
При цьому він запевнив, що ВР “над цими питаннями працює”. Однак, простого рішення не існує, дав зрозуміти Веніславський.
Демобілізація в Україні – актуальне
Нагадаємо, раніше секретар комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко заявляв, що навряд чи новий законопроєкт про демобілізацію поставить крапку в питанні встановлення чітких термінів служби. За його словами, це питання досі не вирішене через проблеми з мобілізацією.
Тим часом, як писав The Times, у Міноборони України заявили, що заходи з демобілізації, зокрема, “призведуть до зниження бойових можливостей”.
Також вказувалося, що, порівняно з минулим роком, в Україні різко зросла кількість випадків дезертирства. Зазначалося, що в період із січня до вересня 2024-го було відкрито 51 000 кримінальних проваджень за дезертирство і залишення військової частини, що вдвічі більше, ніж 24 000 2023 року, і значно більше, ніж 2022 року, коли було відкрито всього 9 000 проваджень.