Вчені витратили роки, намагаючись запобігти радіаційним пошкодженням.
Білок тихоходок може допомогти людям пережити ядерну радіацію / фото wikipedia
Унікальний білок тихоходок може стати ключем до захисту хворих на рак від побічних ефектів радіації. Такого висновку дійшли вчені з Массачусетського технологічного інституту, лікарні Brigham and Women’s Hospital та Університету Айови. Про це пише interestingengineering.com з посиланням на результати дослідження, опублікованого в журналі Nature Biomedical Engineering.
“Щоб перевірити свою ідею, вчені ввели мишам мРНК, що кодує цей білок, і виявили, що вона виробила достатньо, щоб захистити ДНК клітин від ушкодження, спричиненого радіацією”, – йдеться в публікації.
Як зазначив старший автор дослідження Джованні Траверсо, радіація може бути дуже корисною для багатьох пухлин:
Відео дня
“Але ми також визнаємо, що побічні ефекти можуть бути обмежувальними. Існує незадоволена потреба в допомозі пацієнтам у зниженні ризику пошкодження прилеглих тканин”.
Вказується, що радіотерапію часто використовують у разі раку, що вражає рот і горло, але вона може завдати значної шкоди цим ділянкам, роблячи прийом їжі та пиття надзвичайно болісними. Вона також широко використовується при раку шлунково-кишкового тракту і може призвести до побічних ефектів, таких як ректальна кровотеча.
Читайте також:
Біолог розповів, як одне перо змінило уявлення людства про еволюцію істот
Крок до Марса: ядерне ракетне пальне NASA витримало температуру понад 2000 градусів
В Єгипті знайшли Загублене місто золота, якому 3000 років (фото)
“Це стосується величезної кількості пацієнтів, і це може проявлятися як щось просте, наприклад, виразки в роті, які можуть обмежити здатність людини їсти, бо це дуже боляче, або як необхідність госпіталізації, тому що люди страшенно страждають від болю, втрати ваги або кровотечі. Це може бути досить небезпечно, і це те, що ми дійсно хотіли спробувати вирішити”, – пояснив ще один автор дослідження Джеймс Бірн.
Акцентується, що вчені витратили роки, намагаючись запобігти радіаційним пошкодженням. Тепер, схоже, вони черпали натхнення у тихоходок, групи крихітних організмів, досить витривалих, щоб вижити в космосі.
Нагадаємо, раніше УНІАН писав, що вчені з’ясували, як на Землі настають льодовикові періоди і коли наступний.