Зазначається, що проблеми можуть ховатися не тільки в самій лампі.
Лампи розжарювання служать у середньому близько 800 годин / фото ua.depositphotos.com
Упаковка світлодіодних ламп обіцяє, що вони прослужать довгі роки, але потім вони мерехтять і вмирають протягом року або двох. Світлодіодні лампи неймовірно ефективні, але, якщо вони служать так само довго, як лампи розжарювання, це поганий стимул платити за них більше.
Видання Cnet з’ясувало, що ж скорочує “життя” світлодіодам.
Показники тривалості життя світлодіодів – це середнє значення
Цифри, які ви бачите на коробці, не завжди виправдовують себе в реальному житті. Світлодіодні лампи дійсно служать довше, але заяви про п’ять-десять років – це оцінки, засновані на внутрішніх випробуваннях, а компанії завжди шукають способи показати свої лампи в найкращому світлі.
Відео дня
Отже, якщо на упаковці написано, що лампа служить сім років, це означає, що тестування показало в середньому сім років, і ви не завжди знаєте, які математичні розрахунки було проведено для отримання такого результату.
Крім того, компанії можуть використовувати хитріші формулювання, наприклад “до семи років”, що означає, що вони, ймовірно, роблять серйозну перевагу в бік найкращих показників під час тестування ламп, що підвищує ймовірність того, що лампи виявляться неефективними.
Також перевірте, як виробник визначає один день використання під час розрахунку. Деякі компанії використовують більш чесні шість-вісім годин для одного дня, а інші – дві-три години, щоб завищити показники терміну служби.
Водночас Томас Грейбл, з технічної групи з продуктів LEDvance, стверджує, що лампи розжарювання служать у середньому близько 800 годин, що набагато менше, ніж у більшості світлодіодних ламп.
Світлодіодні драйвери перегріваються і виходять з ладу
Світлодіод навряд чи вийде з ладу, а якщо і вийде, то повільно, протягом багатьох років. Замість цього у світлодіодних лампах виходять з ладу інші елементи. Світлодіодні лампи працюють на постійному струмі, який вимагає перетворювача і драйверів для перемикання зі змінного струму.
Усередині кожної світлодіодної лампи знаходяться крихітні компоненти схеми, які набагато вразливіші, ніж сам діод. Центр дослідження освітлення при Політехнічному інституті Ренсселаєра повідомляє, що, згідно з дослідженнями, крихкі елементи найчастіше виходять з ладу в суворих умовах.
Електроенергія в будинку може бути не “чистою”
З точки зору електромереж, чиста електрика – це стабільна і надійна, з дуже точним змінним струмом і невеликою кількістю несподіваних стрибків ампер. Але не вся електроенергія така. Залежно від електричної інфраструктури поруч із будинком, електрика може бути більш “брудною” – з крихітними стрибками напруги та іншими проблемами. Перетворювачі світлодіодних ламп повинні справлятися з цими дрібними невідповідностями, що може швидко призвести до їхнього зносу і перегріву.
Розетки можуть бути старими або погано встановлені
Старі, брудні розетки не передаватимуть електрику так само плавно, що призведе до перегоряння, а занадто слабке або занадто туге вкручування світлодіодної лампи теж може створити проблеми.
Висока вологість
Вологість у поєднанні з теплом ще швидше зношує електричні компоненти світлодіодних ламп. Якщо ви живете в сирому районі з високим вмістом вологи в повітрі, світлодіодні лампи навряд чи прослужать весь термін служби.
Світлодіодні лампи і старі димери не поєднуються
Багато світлодіодних ламп можуть диммуватися, але це не означає, що вони добре поєднуються зі старими димерами. Як зазначає компанія Torchlight, що займається встановленням світлодіодів, старі димери створені для роботи з потужними лампами розжарювання, тому під час роботи з малопотужними світлодіодами виникають проблеми.
Довідка УНІАН. Димер – світлорегулятор – електронний пристрій, призначений для зміни електричної потужності.
Проблеми контролю якості
Якість світлодіодних ламп також впливає. Багато виробників намагаються заощадити на дешевих драйверах і перетворювачах, а також на збірці низької якості, що є основною причиною раннього виходу з ладу лампи.
Раніше УНІАН писав, що вчені придумали революційний метод виробництва палива з CO2.