Дерматолог розповів про деякі дії, пов’язані з пранням, які можуть зашкодити вашій шкірі та здоров’ю загалом.
Людям потрібно запам’ятати поради лікаря-дерматолога щодо прання / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com
Прання вже давно стало буденною дією, яка, здається, нікого не може здивувати. Однак є безліч помилок у догляді за білизною, пише New York Post за словами сертифікованого дерматолога, доктора Чарльза Пузи. У матеріалі вказані три основні помилки в пранні, які можуть нашкодити вашій шкірі.
Наприклад, Пуза рекомендує обов’язково прати одяг після покупки.
Ця рекомендація підкріплюється дослідженням, яке було проведене у Швеції 2014 року. Воно виявило в майже всіх із 31 зразка текстилю речовину під назвою хінолін – хімічну сполуку, здатну викликати рак, або її похідні. Ця речовина здебільшого містилася в одязі з поліестеру.
Відео дня
Старший викладач кафедри волокнознавства та дизайну одягу в Корнельському університеті Френсіс Козен розповіла журналу Self, що новий одяг може бути оброблений кондиціонером для тканини, покриттям, стійким до плям або вологи, або антигрибковим матеріалом – вони можуть спричинити подразнення, почервоніння або свербіж.
Крім того, ЗМІ повідомляє, що надлишок барвника, особливо в темному одязі, може осідати на шкірі, а також одяг може містити мікроби від людей, які приміряли його до вас. Головне перевіряти ярлики одягу і, якщо дозволено, прати річ на гарячому циклі не менше 25 хвилин перед першим носінням.
Пуза не рекомендує використовувати кондиціонери для білизни:
“Я не знаю жодного дерматолога, який купував би ці речі”
За даними Consumer Reports, кондиціонер для білизни покриває волокна хімічними речовинами, щоб зробити тканину м’якшою, зменшити складки, а також надати приємного запаху. Але ці ж мікроелементи можуть викликати подразнення чутливої шкіри, “послабити вогнестійкість дитячої піжами” і знизити поглинання рушників.
Пуза, за інформацією ЗМІ, рекомендує замість цього використовувати багаторазові вовняні кульки для сушіння.
Крім того, дерматолог не рекомендує купувати пральний порошок із барвниками та ароматизаторами.
“Пам’ятайте, що хімічні речовини на вашому одязі контактують із вашою шкірою весь день, а також із постільною білизною, на якій ви спите 24/7”, – зазначив він.
Інші поради щодо прання
Раніше УНІАН повідомляв про поради експерта, що зробити, щоб рушники були м’які. Найголовніше – додати один побутовий “інгредієнт” під час прання.
Крім того, ми розповідали, чи є сенс прати при 30 градусах. На практиці – це одна з найпопулярніших температур. Але прання білих речей, які втратили свою яскравість, наприклад, при 30 градусах може бути просто неефективним.