Психологи виділили риси характеру, які мають батьки, з якими не спілкуються їхні діти після дорослішання.
Діти таких батьків часто не спілкуються з ними після дорослішання / фото – Pexels
Виховання дітей є складним завданням, з яким справляються не всі батьки. Іноді вплив дорослих може призвести до того, що сини та доньки зненавидять їх після дорослішання. Психологи змогли визначити риси характеру, які призводять до подібних ситуацій, пише YourTango.
За даними дослідження Корнелла 2020 року, майже 27% дорослих заявили, що останнім часом взагалі не спілкувалися з одним із членів своєї сім’ї, а 10% зізналися, що це був один з батьків, що майже на 7% більше, ніж у схожому дослідженні, проведеному 10 років тому.
Загалом психологи виділяють 10 головних рис характеру батьків, чиї діти ненавидять їх після дорослішання.
Відео дня
Консервативність
Консервативні особи часто живуть у постійній оборонній позиції, яка може призвести до сварок у сім’ї. Проблема полягає в тому, що такі люди закриваються від своїх дітей, залишаючи їхні потреби без уваги.
Дорослі діти не приймають рішення про припинення спілкування зі своїми батьками консвервативних поглядів легковажно, попереджають психологи. Найчастіше це зумовлено десятиліттями душевних травм, переживань та образ.
Уникнення відкритих розмов
Відкрите спілкування є запорукою будь-яких здорових стосунків. Тому дітям складно знайти спільну мову з батьками, які не готові розмовляти з ними відверто.
У дослідженні, опублікованому в Американському журналі патології мовлення та мови, сказано, що діти з дитячою травмою, які зазнали жорстокого поводження з боку батьків, часто зазнають труднощів з формуванням здорових стилів спілкування.
Відсутність відкритих розмов призводить до того, що діти не можуть обговорити з батьками свої проблеми. І їм доводиться справлятися з ними самостійно, зазначили психологи.
Неповага до чужих кордонів
Психологи впевнені в тому, що в кожної людини є свої особисті кордони. Деякі батьки ж схильні порушувати їх за своїм бажанням.
У книжці Енн Кетрін “Кордони: де закінчуєтеся ви і починаюся я” йдеться про те, що токсичні батьки часто не поважають особисті кордони своїх дітей, що призводить до сварок. Вона зазначає, що дітям необхідно відчувати, що їх поважають і визнають як особистості.
Безвідповідальність
Нездатність нести відповідальність за свої дії та перекладання провини є вродженими нарцисичними рисами багатьох токсичних батьків. Згідно з дослідженням коледжу Сміта, опублікованим 2014 року, це часто спричиняє в дітей почуття нікчемності та глибоко вкорінену невпевненість у дорослому житті.
Психологи попереджають, що після дорослішання діти таких батьків часто відчувають до них образу.
Надмірна вимогливість
Більшість батьків хочуть, щоб їхні діти досягли успіху в житті, але деякі з них бувають занадто вимогливими. За словами психологів, такі люди діють так через почуття невпевненості в собі.
Також бувають випадки, коли батьки відчувають ревнощі до успіху своїх дітей. Доктор філософії Бартон Голдсміт наголошує, що це не рідкість. Він стверджує, що вроджені почуття заздрості або збентеження можуть проявлятися по-різному.
Діти, яким не вдається виправдати сподівань своїх батьків, після дорослішання відчувають почуття провини та сорому. Щоб уникнути цього, вони часто припиняють спілкуватися з батьками, зазначає Голдсміт.
Розчарування замість співчуття
Психолог Бернард Голден вважає, що емоційний інтелект діє як “буфер” проти руйнівного гніву, особливо в конфліктах і розбіжностях із близькими людьми. Замість того щоб відкритися для проникливих розмов про складні емоції та допомогти підтримати своїх дорослих дітей, більшість токсичних батьків вдаються до фрустрації.
За словами психолога, це призводить до руйнування стосунків між батьками та дітьми. Обидві сторони психологічно ізолюють себе одна від одної.
Маніпулювання
У книжці “Сімейні узи і старіння” йдеться про те, що токсичні батьки часто вимагають від своїх дорослих дітей, щоб вони стали їхніми опікунами як у фізичному, так і в емоційному плані. Цей тягар підтримки може виявитися складним для сприйняття в бурхливій сімейній динаміці.
Особливо гостро це сприйматиметься в разі, якщо батько не приділяв належної уваги своїй дитині в її дитинстві. Тоді вона буде менш мотивована підтримувати своїх батьків у дорослому житті.
Невміння вибачатися
У батьків і дітей можуть виникати конфліктні ситуації, але вміння визнавати свої помилки може допомогти вирішити їх, вважають психологи. За їхніми словами, емпатія має велике значення для формування психіки дитини.
Здорові батьки створюють простір для відкритих дискусій, емпатичних відповідей на емоції своїх дітей і кордонів, які захищають емоційне благополуччя кожного. Особливо важливим є вміння вибачатися в разі, якщо батько був неправий.
Невдячність і неуважність
Більшість дітей хочуть, щоб їхні батьки були щасливими. Невдячність і неуважність з їхнього боку може призвести до того, що після дорослішання діти будуть гіперчутливими до їхніх емоцій, що підтверджує дослідження Європейського журналу травм і дисоціації.
Читайте також:
Є лише два типи чоловіків: психологи пояснили, якого з них обирати жінкам
Приречені на самотність: ці 7 рис руйнують ваші стосунки
Психологи назвали неприємні істини про вагітність, про які всі мовчать
За словами психологів, коли батьки не цінують або не хочуть вибачатися за емоційну напругу, яку вони створюють для своїх дорослих дітей, особливо власними силами, запускається токсичний цикл образ, у якому почуття дорослих дітей не визнають, а їхні потреби не задовольняють.
Невпевненість у собі
За даними дослідження, опублікованого в Scandinavian Journal of Public Health, більшість літніх людей, зокрема батьки дорослих дітей, які перебувають поза домом, стикаються з почуттям незахищеності, яке впливає на їхній підвищений рівень самотності, соціальних зв’язків і соціального ейджизму. Вони перекладають цей тягар на своїх дітей, звинувачуючи і викликаючи у них почуття провини.
Інші поради психологів
Раніше психолог назвав 4 головні ознаки того, що ви “самотні” у шлюбі. За словами експерта, у шлюбі важливо бути почутими та постійно комунікувати.
Крім того, психолог Марк Траверс розповів, як ефективно подолати стресові ситуації. Він назвав чотири корисні поради, які підійдуть багатьом людям.