«Золоті візи»: як Британія роздає громадянство російським та китайським багатіям

Відповідне розслідування провели The Sunday Times і Dispatches Channel 4, яке показало, що Міністерство внутрішніх справ, яке відповідає в Британії за візову політику, проводить псевдо перевірки для заможних іноземців,...

Відповідне розслідування провели The Sunday Times і Dispatches Channel 4, яке показало, що Міністерство внутрішніх справ, яке відповідає в Британії за візову політику, проводить псевдо перевірки для заможних іноземців, які виділяють 2 млн фунтів стерлінгів для отримання громадянства за схемою “золоті візи” в Британії.

Журналісти зафіксували на відео, як юридичні та фінансові консультанти розповідають та хизуються своєю роллю в забезпеченні “золотих віз” для іноземних клієнтів, згадуючи оточення російського президента Путіна та китайських військових.

Консультанти повідомили, що вони допомогли отримати “золоті візи” членам сім’ї Каддафі, сину корумпованого міністра уряду Таїланду, єгиптянину, звинуваченому в корупції, еритрейцеві з можливими зв’язками з військовими операціями в Анголі і мільйонерам з Ірану і Іраку, чий бізнес постраждав від санкцій.

Один з консультантів промовив, що “було простіше простого” обійти антикорупційні перевірки МВС, заявивши, що чиновники, які проводили перевірку, були непідготовленими випускниками шкіл, які використовували пошук в Google.

МВС Британії в грудні  2018 року призупинило дію схеми через побоювання, що вона використовувалася організованими злочинними угрупованнями та для відмивання грошей, але кілька днів по тому її повернули.

З моменту створення, схемою, яка вимагає вкладення мінімум 2 млн. фунтів стерлінгів в британській компанії, скористалися понад 11 000 осіб.

На відміну від інших країн, Британія не вимагає від заявників на отримання візи платити 2 млн. фунтів стерлінгів уряду і не обумовлює, що ці гроші повинні створювати робочі місця в Британії. Це дає змогу інвесторам забирати гроші назад за кордон після того, як вони отримали право на постійне проживання у Британії.

Материалы по теме: