Золота монета з Ісусом Христом розкрила археологам багатовікову таємницю

Під час розкопок архієпископського замку Сьоборг на острові Елленхольм на півдні Швеції археологи знайшли венеціанський золотий дукат XIV століття. Про це повідомляє прес-центр музею Блекінге. Монета була викарбувана під...

Під час розкопок архієпископського замку Сьоборг на острові Елленхольм на півдні Швеції археологи знайшли венеціанський золотий дукат XIV століття.

Про це повідомляє прес-центр музею Блекінге.

Монета була викарбувана під час правління дожа Андреа Дандоло (1343-1354), відомого тим, що він перебудував собор Святого Марка.

За словами вчених, це перша середньовічна венеціанська монета, знайдена в Швеції, повідомляється на сайті Музею провінції Блекінге (Blekinge museum).

На аверсі монети зображено Ісуса Христа, оточеного вертикальним німбом мигдалеподібної форми. На реверсі викарбувана фігура Святого Марка, який височить над дожем Андреа Дандоло. Монета був викарбувана під час правління Дандоло (1343-1354), відомого тим, що він перебудував і розширив собор Святого Марка.

“Середньовічна венеціанська монета вперше була знайдена в Швеції, і ця знахідка, показує, що Елленхольм був міжнародним торговельним портом”, – зазначив директор Музею провінції Блекінге Маркус Сандеке.

“Звичайно, якщо ви знайшли італійську монету в резиденції архієпископа, хочеться думати, що між Римським Папою і архієпископом існували якісь зв’язки. Але поки це тільки гіпотеза”, – додав він.

Джерело: Інфолайф

Материалы по теме:

  • Грозит ли Швеции война с Россией

    Гонка вооружений возвращается в классическом виде Россия «исследовала на прочность нервов» своих северных и западных соседей беспилотниками, заходом в суверенные воды подлодок, нарушением воздушного пространства разведчиками и даже бомбардировщиками,...
  • Древний город монахов раскопали археологи в Египте

    Большой комплекс, где тысячелетие тому назад обитали монахи, обнаружили ученые в Египте. Он находился под землей в Эль-Минье. Возможно, постройка была сооружена еще в пятом веке нашей эры. Ученым...