Жити по-новому: як зміниться процедура реєстрація авто в Україні

Збір в Пенсійний Фонд стягується лише при першій реєстрації авто, адже закон має на увазі як новий автомобіль “з салону”, так і машину з пробігом, завезену з-за кордону. Збір...

Збір в Пенсійний Фонд стягується лише при першій реєстрації авто, адже закон має на увазі як новий автомобіль “з салону”, так і машину з пробігом, завезену з-за кордону.

Збір у Пенсійний фонд – один із найбільших платежів, що їх має сплатити власник щойно придбаного автомобіля – разом з витратами за послуги сервісного центру, бланки та реєстраційні номери.

Від 1 липня 2019 року встановлено новий прожитковий мінімум для працездатних осіб – 1936 грн. Це сприяло зміни ставки збору на обов’язкове державне пенсійне страхування під час першої реєстрації транспортного засобу.

Для визначення ставки збору в ПФ транспортні засоби поділяються на 3 групи, в залежності від їхньої вартості.

Для кожної групи своя ставка – 3%, 4% чи 5% від вартості авто.

Почнемо з роз’яснень, перша група – якщо об’єкт оподаткування ( а саме авто ) не перевищує ціною 165 розмірів прожиткового мінімуму – тобто коштує до 319 440 грн, ставка становить 3 %.

Друга група – якщо вартість машини лежить в межах 165 – 290 прожиткових мінімумів, тобто від 319 440 до грн. до 561 440 грн. – обкладається за ставкою 4%.

Третя група стосується машин вартістю від 561 440 грн. і вище – з таких при першій реєстрації до Пенсійного фонду береться 5 % вартості машини.

До слова, Пенсійний збір сплачується на рахунок Пенсійного фонду району, в якому зареєстровано територіальний Сервісний центр МВС або за місцем реєстрації юридичної особи.

Як виняток, певні види автомобілів звільнені від сплати пенсійного збору під час першої реєстрації. Але для цього треба взяти підтверджуючі документи. Також звільняються від сплати пенсійного збору особи, які отримали автомобіль у спадок, а також інваліди, які отримали автомобіль за спеціальною державною програмою забезпечення інвалідів автомобілями.

Материалы по теме: