Запуск криптовалюти від Facebook несе загрозу всім валютам світу

Facebook Inc. хоче створити нову глобальну валюту, але це завдасть серйозних проблем центробанкам багатьох країн світу, пише експерт Енді Мукхерджі з Bloomberg Opinion. Якщо токен на основі блокчейн-технології, набуде популярності, це призведе...

Facebook Inc. хоче створити нову глобальну валюту, але це завдасть серйозних проблем центробанкам багатьох країн світу, пише експерт Енді Мукхерджі з Bloomberg Opinion.

Якщо токен на основі блокчейн-технології, набуде популярності, це призведе до ряду наслідків.

«Ніщо не завадить регуляторам випустити свої власні криптовалюти через комерційні банки, щоб скласти конкуренцію монстру соцмереж, і в кінцевому підсумку може розгорнутися справжня валютна війна 21-го століття»,- стверджує Мукхерджі.

Сергій Васьков , керуючий партнер лізингової компанії «ЕСКА Капітал»  стверджує, що токен Libra несе ризики в тому числі й для української гривні.

«Для Facebook це спосіб стати найбільшим банком у світі без зайвої паперової та бюрократичної тяганини і традиційних для такої фінансової структури витрат. У найпопулярнішої соцмережі в світі зараз близько 2 млрд користувачів. Відповідно, ці люди – потенційні клієнти їх «банку». Уявіть, що хоча б 30% почнуть користуватися Libra, і ви отримаєте масштаби. І багато хто захоче це робити – людина одним кліком в WhatsApp і Messenger зможе розплачуватися в кафе і здійснювати міжнародні грошові перекази. Зручно? Звичайно», –каже Васьков.

Також він пояснив, Libra – це не класична криптовалюта, а так званий stablecoin. Курс її буде стабільним, на відміну від інших криптовалют, оскільки Libra забезпечена валютними резервами та активами.

«Для гривні є великі ризики. Якась частина молодого покоління з радістю перейде на розрахунки в Libra. Наскільки цей процес буде масовим, неможливо зараз передбачити, але для гривні є небезпека. Як і для всіх валют країн третього світу. Ще одна сфера ризику – грошові перекази від «заробітчан». На сьогодні досить велика частина валютних надходжень в Україну надходить від них. Якщо вони швидко зрозуміють, що набагато дешевше переводити в Libra гроші своїм родичам, то приплив валюти в країну через офіційні канали істотно обмежиться», – резюмує Васьков.

Материалы по теме: