Закон України про приватизацію набуває чинності з 7 березня

Закон України “Про приватизацію державного та комунального майна” у вівторок офіційно опубліковано в парламентській газеті “Голос України”, він набуває чинності наступного дня після опублікування (у середу, 7 березня). Цей...

Закон України “Про приватизацію державного та комунального майна” у вівторок офіційно опубліковано в парламентській газеті “Голос України”, він набуває чинності наступного дня після опублікування (у середу, 7 березня).

Цей закон замінює сім чинних законів у сфері приватизації та забороняє державі-агресору брати участь у приватизації в Україні.

За інформацією Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), закон сприятиме розширенню кола потенційних інвесторів, оскільки суттєво посилює захист їхніх прав.

“Для цього він передбачає можливість використання найкращих міжнародних практик вирішення спорів і застосування міжнародного права в договорах купівлі-продажу до 2021 року. Якщо, наприклад, покупець захоче, щоб договір купівлі-продажу регулювався правом Англії та Уельсу, орган приватизації буде зобов’язаний задовольнити цю умову”, – пояснили в МЕРТ.

Закон встановлює єдиний алгоритм продажу великих державних об’єктів і єдину процедуру для малих, зазначає МЕРТ. Ухвалений документ визначає два способи продажу державних і комунальних підприємств: відкритий інтернет-аукціон у “ProZorro. Продажі” для малої приватизації з можливістю застосувати класичний і голландський аукціони, а також аукціон із застосуванням інвестиційного радника з числа найбільших інвестиційних банків для приватизації великих об’єктів.

“Новий закон встановлює 12 місяців для об’єктів великої приватизації та п’ять місяців – для малої. Якщо підприємство за останній рік перейшло вартість активів у 250 млн грн – це об’єкт великої приватизації, яка відбуватиметься виключно на електронних платформах”, – зазначав раніше в. о. голови Фонду держмайна Віталій Трубаров.

Згідно з депутатськими поправками, закон також обмежує участь компаній країни-агресора у приватизації. Зокрема, покупцями об’єктів державної власності не зможуть бути юридичні особи, кінцевим бенефіціарним власником або власником 10% і більше яких є резиденти країни, визнаної державою-агресором.

“Стартовою ціною для об’єктів малої приватизації буде їх балансова вартість, якщо вона не дорівнює нулю. Якщо її визначити неможливо, стартова ціна встановлюватиметься за допомогою оцінки”, – пояснює МЕРТ.

Новий закон про приватизацію, який полегшує продаж неліквідних об’єктів, є однією з умов продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Як повідомлялося, Верховна Рада України від 18 січня 2018 року підтримала в другому читанні та в цілому законопроект №7066 “Про приватизацію державного майна” з техніко-юридичними правками.

Президент України Петро Порошенко підписав закон про приватизацію 2 березня.

interfax.com.ua

Материалы по теме: