Які зміни ввели для пенсіонерів в квітні

У квітні працюючі пенсіонери в Україні можуть отримати надбавку до пенсій. Про це розповів заступник міністра соціальної політики Микола Гамбір, пише Сегодня. «Є норми, які на сьогоднішній день вже...

У квітні працюючі пенсіонери в Україні можуть отримати надбавку до пенсій.

Про це розповів заступник міністра соціальної політики Микола Гамбір, пише Сегодня.

«Є норми, які на сьогоднішній день вже працюють або мають працювати. Зокрема, 1 квітня набула чинності одне з нововведень закону №2148 – автоматичний перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам. Це теж досить істотний крок, якщо не кардинальний », – зазначив Шамбір.

Він пояснив, що зміни стосуються механізму, коли працюючі пенсіонери мали право на перерахунок пенсії кожні два роки, але майже не користувалися такою можливістю збільшити суму виплат.

«Для цього потрібно було йти до Пенсійного фонду і писати заяву. Багато хто не знали або забували про це. Ми прибрали необхідність писати заяву і зробили автоматичний перерахунок. Є люди, які пропрацювали і п’ять, і десять років і не робили перерахунку, хоча мали на це право. Тому я вважаю, що автоматичний перерахунок досить серйозний крок. Уже в квітні хтось із них отримає більше.

Є, правда, певні технічні проблеми. Тому можливо, що хтось отримає підвищену пенсію не в квітні, а в травні. Ці питання ми зараз відпрацьовуємо. Але в цілому люди отримають в квітні надбавку за стаж, якщо вони мають на це право. І їм не треба буде йти до Пенсійного фонду, це тепер буде робитися автоматично », – пояснив Шамбір.

Материалы по теме: