Як протистояти та, як рятувати: незаконне вирубування карпатських лісів

У вересні минулого року ВР ухвалила закон стосовно збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів. У положенні про розмір завданої шкоди, за яку передбачається кримінальна відповідальність, зазначено, понад 2...

У вересні минулого року ВР ухвалила закон стосовно збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів. У положенні про розмір завданої шкоди, за яку передбачається кримінальна відповідальність, зазначено, понад 2 тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Але не врахували той факт, що у кримінальному законодавстві неоподаткований мінімум становитиме не 17 гривень, а 960 гривень. Як наслідок, декриміналізовані незаконні рубки, де завдана шкода складає менше 2 мільйонів гривень

Тобто, це говорить про те, що можна вирубати майже 70 лісовозів, або 12 залізничних вагонів з деревами. Але, щоб сума збитків назбиралася менше 1 мільйона 910 тисяч.

ВРУ прийняла зміни до закону щодо відповідальності за розкрадання лісів і вже цього тижня напередодні нових протестів потреба в них відпала.

Після цього канал 1+1, а саме ТСН випустила декілька сюжетів про діяльність “чорних лісорубів”, які незаконно посягають та руйнують старовинні Карпатські ліси.

І раптом, 25 квітня, через півтора тижні після ефіру, парламент більшістю ухвалює закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження лісів”. Для криміналу достатньо спиляти дерев на трохи більше 19 тисяч грн.

Але раділи лісозахисники рівно місяць, закон парламент поміняв і ухвалив, але документ ще не підписаний президентом.

Материалы по теме: