Віктор Янукович просить Вищу раду правосуддя перешкодити політичному тиску на суддів та забезпечити правосуддя у справі про втрату Криму

Віктор Янукович звернувся до Вищої ради правосуддя з проханням втрутитися у ситуацію, яка склалася під час судового розгляду справи про втрату Криму, а саме сприяти припиненню політичного тиску та...

Віктор Янукович звернувся до Вищої ради правосуддя з проханням втрутитися у ситуацію, яка склалася під час судового розгляду справи про втрату Криму, а саме сприяти припиненню політичного тиску та забезпечити авторитет і незалежність суддів.

За словами Віктора Януковича, оскільки Оболонський суд у більшості приймає рішення, які виходять за межі чинного Кримінального-процесуального кодексу України, суперечать українському та міжнародному законодавству, є підстави вважати, що він перебуває під політичним тиском і вимушений виконувати вказівки очільників держави.

Зокрема суд відмовився організувати допити свідків захисту Миколи Азарова, Віталія Захарченка, Олександра Якименка, Станіслава Шуляка, Павла Лебедєва, Андрія Клюєва, Костянтина Кобзаря, Сергія Бернацького, Володимира Павленка, Дмитра Іванцова за допомогою єдиної законної процедури – через відповідне звернення до Росії із запитом про міжнародну правову допомогу.

«Суд ухвалив допитати всіх свідків захисту, які перебувають на території РФ, із застосуванням програми «TrueConf Client», аналогічної загальновідомому  «Skype». Така, визначена судом процедура допиту свідків, які перебувають за кордоном, не передбачена жодним нормативним актом України та суперечить главі 43, зокрема, статті 567 КПК України та Європейській конвенції про взаємну допомогу у Кримінальних справах від 1950 року. Це порушення принципу законності, яке також призведе до того, що докази не будуть вважатися допустимими та не зможуть бути використані при прийнятті процесуальних рішень. На ці докази не зможуть посилатися ані суд під час ухвалення рішення, ані сторона захисту у випадку його оскарження», – підкреслив Віктор Янукович.

Отже Віктор Янукович просить Вищу раду правосуддя втрутитися у ситуацію, що склалася, захистити суддів Оболонського районного суду, які розглядають справу про втрату Криму, від незаконного політичного тиску і впливу з боку представників діючої влади та забезпечити їх незалежність під час прийняття рішень.

Материалы по теме: