Відбулося чергове засідання Громадської Ради при Міністерстві юстиції України

Департаментом взаємодії з органами державної влади забезпечено проведення 5-го засідання Громадської Ради при Міністерстві юстиції України, на якому було розглянуто низку питань. Зокрема, обговорено питання участі членів Громадської ради...

Департаментом взаємодії з органами державної влади забезпечено проведення 5-го засідання Громадської Ради при Міністерстві юстиції України, на якому було розглянуто низку питань.

Зокрема, обговорено питання участі членів Громадської ради в роботі комісії з обрання директору Центру охорони здоров’я державної кримінально-виконавчої служби. За словами Голови Громадської Ради Андрія Гінкула, даний конкурс є вкрай важливим, адже стосується близько 60 тисяч осіб, які відбувають покарання у закладах кримінально-виконавчої служби. Це – не просто хороший досвід для членів Громадської Ради, але й можливість реально вплинути на процес обрання керівництва Центру.

Також за результатами оприлюднення роботи антирейдерських штабів Радою було вирішено надіслати запити до обласних держадміністрацій щодо розгляду фактів рейдерського захоплення об’єктів, звернутися до заступника Міністра юстиції для проведення робочої зустрічі для розгляду існуючих скарг з відповідних питань та запропонувати Мін’юсту уточнити інструменти ведення реєстрів.

Крім того, на засіданні Громадської Ради було розглянуто звернення народного депутата Капліна С. М., скарги колективу СВК «Горбані» на дії приватного виконавця та керівника СВК «Горбані» на дії державного реєстратора, звернення Спілки нотаріусів та державних реєстраторів. За результатами розгляду прийняті рішення щодо подальших дій з боку Громадської Ради.

Так, за ініціативою членів Громадської Ради прийнято рішення провести круглий стіл щодо напрацювання критеріїв контролю, визначення критеріїв порушень та обсягів відповідальності державних реєстраторів у сфері державної реєстрації.

Активну позицію проявили п’ять членів Громадської ради, які вирішили увійти до складу робочої групи «Про розробку змін кримінально-процесуального кодексу» у Верховній раді, за що проголосували одноголосно.

Наприкінці засідання Рада заслухала доповідь Михайла Козира про порушення прав людей з вадами в порівнянні з нормами ЄС та делегувала останнього до участі у робочій зустрічі разом з представниками відповідних комітетів при Міністерстві соціальної політики, Міністерстві охорони здоров’я, Міністерстві освіти і науки для напрацювання єдиної позиції у сфері інклюзивної освіти та захисту прав людей з вадами.

Крім того, на засіданні було оголошено про збори голів Громадських Рад при ЦОВВ, яке має відбутися 14 червня за участі Міністра юстиції Павла Петренка. Зокрема, планується створення Координаційної ради та підписання меморандумів між учасниками зборів. За словами заступника голови Ради-керівника робочої групи з розробки та апробації дієвих механізмів взаємодії влади та громади Василя Гончарука, дана подія може стати чудовим майданчиком для налагодження комунікації між органами влади та громадськістю.

Серед інших питань, які підлягали обговоренню: обрання нових членів на вакантні посади Громадської Ради, визначення дати і часу чергового засідання Ради, а також уточнення планів її  роботи.

По закінченню засідання Директор департаменту взаємодії з органами державної влади Міністерства юстиції України Ілля Лозінський подякував членам Громадської Ради  за плідну роботу та слушні пропозиції.

 

minjust.gov.ua

Материалы по теме: