Вибори-2019: чи зможуть проголосувати виборці, які прийшли перед закриттям дільниць

Голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук роз’яснила тимчасові особливості в день голосування 21 квітня, нагадавши, що виборчі дільниці працюють з 8:00 до 20:00. Якщо виборець прийде на дільницю перед...

Голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук роз’яснила тимчасові особливості в день голосування 21 квітня, нагадавши, що виборчі дільниці працюють з 8:00 до 20:00. Якщо виборець прийде на дільницю перед закриттям, то, згідно з ч. 10 ст. 76 закону «Про вибори президента України», за 5 хвилин до 20:00 глава дільничної виборчої комісії оголошує про закінчення голосування.

«Відповідно до статті 75 Закону «Про вибори Президента України» голосування на дільницях буде проведено виключно з 8 години ранку і до 20 години вечора. Тому обов’язково зважте на це при плануванні дня, щоб встигнути проголосувати. Якщо ви прийдете на дільницю вже перед самим закриттям, частиною 10 статті 76 вищезгаданого Закону визначено, що за 5 хвилин до 20 години голова ДВК оголошує про закінчення голосування. Виборці, які на 20 годину прийшли до дільниці для голосування, мають право проголосувати і для цього один із членів комісії о 20 годині підходить до входу та запрошує всіх виборців, які ще не проголосували, зайти у приміщення та зачиняє двері. Проте, варто пам’ятати, що в такому разі виборець може перебувати у приміщенні для голосування протягом часу, необхідного лише для отримання бюлетеня і голосування», – написала Сліпачук на своїй сторінці в Фейсбук.

Відзначається, що після закриття дільниці виборча комісія має певні обов’язки щодо проведення засідання та здійснення підрахунку голосів.

Другий тур виборів відбудеться у неділю, 21 квітня, а вже до 1 травня ЦВК повинна назвати ім’я нового президента України.

ua.news

Материалы по теме: