Верховний Суд відхилив вимогу «ДОЧКИ» FERREXPO визнати її «ЧУЖОЮ» для банку «ФІК» Жеваго

19 червня Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу “Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат” залишивши без змін рішення судів нижчих інстанцій у справі №910/19581/16, якими компанії було відмовлено в задоволенні позову до Фонду...

19 червня Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу “Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат” залишивши без змін рішення судів нижчих інстанцій у справі №910/19581/16, якими компанії було відмовлено в задоволенні позову до Фонду гарантування щодо включення його вимог до збанкрутілого банку «Фінанси та кредит» на 52,6 млн грн у сьому чергу вимог кредиторів.

У ході судового процесу ТОВ «Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат» стверджували про неправомірність рішення ліквідатора банку “Фінанси та кредит” й відмову у визнанні вимоги на 40 млн грн та включення решти вимоги на 12,4 млн грн в дев’яту чергу вимог кредиторів.

Верховний Суд назвав законними та обгрунтованими рішення Господарського суду м. Києва та Північного апеляційного госпсуду, які відхилили позовні вимоги ТОВ “Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат”, оскільки 40 млн грн були списані банком з рахунку компанії в рамках погашення заборгованості ТОВ «Кременчуцький шкірзавод», поручителем якого було ТОВ “Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат”, вимоги на 12,4 млн грн були віднесені уповноваженою особою Фонду гарантування до 9-ої черги вимог кредиторів, оскільки позивач через свого засновника – компанію Ferrexpo – є пов’язаною з банком особою (нардеп Костянтин Жеваго, який контролював у т.ч. банк “Фінанси та кредит”, – акціонер Ferrexpo).

20.05.2019 Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу ТОВ “Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат” та залишив без змін рішення Госпсуду м. Києва від 06.02.2019, яким скаржнику було відмовлено в задоволенні позову до Фонду гарантування щодо зобов’язання внести зміни до реєстру вимог кредиторів банку “Фінанси та кредит” і зафіксувати вимоги у розмірі 291,6 млн грн.

11.12.2018 Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу ліквідатора банку “Фінанси та кредит” та скасував постанову від 18.07.2018 у справі №910/19560/16, а також передав цю справу на новий розгляд.

Вимоги ПрАТ “Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат” в обсязі 485 млн грн були включені Фондом гарантування в дев`яту чергу вимог кредиторів. Розбіжність у сумах пов’язана з тим, що за твердження уповноваженої особи ФГВФО, в серпні 2015 року кошти з депозитів Полтавського ГЗК на підставі укладених ним з банком договорів поруки були перераховані для погашення простроченої заборгованості за кредитами ПАТ «Стаханівський завод технічного вуглецю», ПрАТ «Укренергозбут», ТОВ «Промінек», ПАТ «АвтоКраз», ТОВ «Восток Руда», ПАТ «Стаханівський вагонобудівний завод», ТОВ «ТД» Вагонзавод», ТОВ «Кременчуцький шкірзавод», ТОВ «Етьєн Вест», ПАТ “Херсонський завод карданних валів”.

Раніше в групі Ferrexpo стверджували, що на її рахунках в банку «Фінанси та кредит» напередодні визнання його неплатоспроможним було 174 млн дол. У серпні 2015 року НБУ повідомляв, що цей банк зменшив обсяг кредитів пов`язаним особам на 3,6 млрд грн, згодом тодішній глава НБУ Валерія Гонтарева додала, що це сталося через “згортання” за рахунок великого депозиту.

У липні 2017 року прес-служба Нацбанку уточнювала, що в серпні 2015 року “здійснено (часткове) погашення кредитної заборгованості 8 позичальників, власником яких був К.Жеваго, [перед банком “Фінанси та кредит”] на загальну суму 3,3 млрд грн в основному за рахунок коштів трьох гірничо-збагачувальних комбінатів, підконтрольних Ferrexpo” (цитата).

Як писав Finbalance, відповідно до ухвали Шевченківського райсуду м. Києва від 22.02.2019, поліція в рамках кримінального провадження №12016100100005544 розслідує відсутність у збанкрутілому банку “Фінанси та кредит” оригіналів договорів поруки, поручителями за якими були “Полтавський ГЗК”, “Єристівський ГЗК” та інші компанії, підконтрольні нардепу Костянтину Жеваго.

“Допитаний як свідок генеральний директор ТОВ «Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат» повідомив, що договір поруки №358 від 07 серпня 2015 року та договір поруки №363 від 13 серпня 2015 року ТОВ «Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат» не укладало.

Одночасно, в.о. голови правління ПрАТ «Укренергозбут» повідомив, що саме ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» сплатило заборгованість АТ «Банк «Фінанси та Кредит» в рамках кредитного договору № 1262м-08 від 12.08.2008 року”, – йдеться в судових матеріалах.

Материалы по теме: