В Україні запускають аукціони з продажу землі

Державне підприємство «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ» розпочинає пілотний проект з Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр). В рамках проекту в системі ProZorro.Продажі з’являться лоти у вигляді прав на...

Державне підприємство «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ» розпочинає пілотний проект з Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр). В рамках проекту в системі ProZorro.Продажі з’являться лоти у вигляді прав на оренду земельних ділянок. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов зазначив наступне:

«ProZorro.Продажі починала з активів банків-банкрутів, а зараз продається і здається в оренду комунальне майно, права на розміщення реклами – ще й мала приватизація. Тому до запуску аукціонів з оренди землі ми підійшли з успішним досвідом за плечима».

Перші лоти з оренди землі з’являться в ProZorro.Продажі в листопаді. Це будуть права оренди земельних ділянок в Івано-Франківській, Рівненській та Вінницькій областях. Перші аукціони планується провести вже в грудні.

Як ми писали раніше, через те, що в Україні діє мораторій (заборона) на продаж землі Європейський Суд з прав людини може перейти до призначення грошової компенсації – від 2 до 75 тис. євро залежно від оцінки кожного конкретного позову. Саме через діючий мораторій у системі державних електронних аукціонів виставляються саме права оренди на сільськогосподарську землю.

dom.ria.com

Материалы по теме: