В Україні набув чинності закон “Маски-шоу стоп-2”

Так званий закон Маски-шоу стоп-2, згідно з яким слідчі і прокурори повинні компенсувати збитки за свої неправомірні дії при розслідуванні справ, набув чинності. У суботу, 3 листопада, відповідний закон Про внесення...

Так званий закон Маски-шоу стоп-2, згідно з яким слідчі і прокурори повинні компенсувати збитки за свої неправомірні дії при розслідуванні справ, набув чинності.

У суботу, 3 листопада, відповідний закон Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення забезпечення дотримання прав учасників кримінального судочинства та інших осіб правоохоронними органами при провадженні досудового розслідування був опублікований в газеті Голос України, передає УНІАН.

Закон набуває чинності з дня, наступного за днем ​​його опублікування.

Він був розроблений у зв’язку з численними зверненнями суб’єктів господарювання про можливі факти порушення їх прав і законних інтересів правоохоронними органами під час досудового розслідування.

За словами міністра юстиції Павла Петренка, закон дає можливість оскаржити неправомірну бездіяльність слідчого органу, якщо справа розглядається більше одного року або 18 місяців, а також дає можливість підприємцю або громадянину вимагати відшкодування збитків персонально зі слідчого і прокурора, які допустили порушення, проводячи незаконні обшуки або порушення під час слідчих дій. Петренко зазначив, що даним законом уряд продовжує створювати законодавчу базу із захисту підприємців, розпочату із закону про обов’язкову відеофіксацію під час проведення обшуків, який називають “маски-шоу стоп”.

У прес-службі президента пояснили, що цей закон спрощує механізм притягнення до відповідальності слідчого чи прокурора, які прийняли незаконне рішення під час розслідування кримінальної справи, яке згодом скасоване судом.

Голова Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем’якін зазначив, що законом передбачено, що, якщо слідчий або прокурор під час проведення слідчих дій поводяться стосовно особи незаконно, то коли суд винесе рішення про компенсацію їй збитків, платитиме не держава, а саме слідчий чи прокурор.

НВ

Материалы по теме: