В Україні падають обсяги банківських кредитів бізнесу — Богдан

Про це у своїй статті пише доктор економічних наук, експертно-аналітичний центр “Оптима”, Тетяна Богдан. В структурі джерел фінансування капітальних інвестицій підприємств частка кредитів банків та інших позик за п’ять років...

Про це у своїй статті пише доктор економічних наук, експертно-аналітичний центр “Оптима”, Тетяна Богдан.

В структурі джерел фінансування капітальних інвестицій підприємств частка кредитів банків та інших позик за п’ять років знизилася майже вдвічі, досягнувши в минулому році 7,7%.

На думку експерта, не останню роль у таких процесах відіграла жорстка монетарна політика НБУ.

Серед країн з ринками, що формуються, номінальна облікова ставка в Україні (17,5%) займала друге місце після Туреччини (24%). Також до групи країн з найвищими процентними ставками входили Мексика (8,25%), Південна Африка (6,75), Бразилія та Індонезія (6,5%).

“Наші розрахунки показали, що підвищення облікової ставки Національним банком з жовтня 2017 року по вересень 2018 року стало фактором скорочення реального ВВП на 1,7%. З іншого боку, досить комфортно в таких умовах відчувають себе фінансові посередники, структура активів яких представлена ОВДП, цінними паперами НБУ і споживчими кредитами домогосподарствам”, — каже експерт.

“Подолання існуючих деформацій і забезпечення поштовху для розвитку національної економіки вимагають розробки принципово нової монетарної політики, в рамках якої “сприяння додержанню стійких темпів економічного зростання та підтримка економічної політики Кабінету міністрів” (ст. 6 закону про НБУ – ред) стануть повноцінною функцією Національного банку”, – продовжує вона.

Материалы по теме: