В окупованому Криму чоловіка посадили на два роки в тюрму за проукраїнські коментарі

Гагарінський районний суд Севастополя засудив Ігоря Мовенка до двох років ув’язнення в колонії-поселенні. Причиною назвали екстремізм. Про це повідомляє Крим.Реалії. Адвокат Мовенко Оксана Железняк збирається оскаржити вирок. Раніше прокурор попросив...

Гагарінський районний суд Севастополя засудив Ігоря Мовенка до двох років ув’язнення в колонії-поселенні. Причиною назвали екстремізм.

Про це повідомляє Крим.Реалії.

Адвокат Мовенко Оксана Железняк збирається оскаржити вирок. Раніше прокурор попросив для Мовенко два роки умовного терміну.

Згідно з рішенням суду, Мовенко інкримінували ч. 2 ст. 280 Кримінального кодексу Росії (“публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності”) за кілька коментарів у групі “Крим – Україна” в соціальній мережі ВКонтакте.

Раніше російський прокурор запросив два роки умовно обвинуваченому в екстремізмі Мовенку.

9 вересня 2016 року в мережі з’явилося відео побиття севастопольця Ігоря Мовенка. Воно було знято на місці події дружиною потерпілого. Його побили через символіку українського батальйону “Азов”, наклеєною на його велосипед.

Лікарі діагностували в Мовенка відкриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, перелом основи черепа, перелом щелепи, закритий перелом кісток носа, контузію очного яблука та інші травми.

Пізніше в грудні того ж року Мовенка затримали й відвезли в управління ФСБ Росії.

Кримськотатарського політв’язня Узеїра Абдуллаєва у критичному стані доставили до лікарня Сімферополя в анексованому Криму. Про це повідомляє спільнота “Кримська солідарність”.

“Мама політв’язнів Узеїра Абдуллаєва тільки що вийшла з СІЗО. Його відвезли в лікарню ім. Семашка (Сімферополь) у критичному стані.

Материалы по теме: