В ЦВК назвали скасування депутатської недоторканності дурістю

Андрій Магера вважає, що депутатська недоторканність це не особистий привілей депутата, а складова парламентаризму На думку заступника голови ЦВК Андрія Магери, скасування депутатської недоторканності це – дурість. Про це...

Андрій Магера вважає, що депутатська недоторканність це не особистий привілей депутата, а складова парламентаризму

На думку заступника голови ЦВК Андрія Магери, скасування депутатської недоторканності це – дурість. Про це він заявив в інтерв’ю «Главкому».

«Коли ми хочемо зараз прибрати депутатську недоторканність, на мою думку, це – дурість. Ті, хто грається цією «іграшкою», не розуміють, що Україна – держава молодої демократії, і депутат має бути захищений», – пояснив він.

Магера уточнив, що це не особистий привілей депутата, а складова парламентаризму. Але при цьому він вважає, що недоторканність не має залишатись в нинішньому вигляді. Наприклад, депутата повинні затримати, якщо його застали на місці скоєння важкого злочину – вбивства, розбою, зґвалтування тощо.

«Але коли йдеться про підозру вчинення фінансових, господарських чи посадових злочинів, це треба довести. І парламент повинен сам вирішити, чи є тут ознаки політичного переслідування. Зараз депутати у всіх випадках голосують за зняття недоторканності, бо бояться, що подумають виборці», – підсумував він. Верховна Рада може прийняти закон про зняття депутатської недоторканності навесні 2019 року.

glavcom.ua

Материалы по теме: